Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA I UCHODŹCY – NIEDZIELA SYNODALNA

26 września 2021

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Jako bracia i siostry w Chrystusie, stajemy przy ołtarzu, na którym On sam składa siebie Ojcu w ofierze za nasze zbawienie. Słowo Boże przestrzega nas dzisiaj przed szukaniem pełni szczęścia w bogactwie i kładzie akcent na odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za innych. Jako chrześcijanie winniśmy za wszelką cenę unikać grzechu, a zarazem nigdy nie stać się przyczyną grzechu bliźniego. W przeżywanym dziś Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy papież Franciszek przypomina w swoim orędziu, że „każdy ochrzczony, gdziekolwiek by się znajdował, jest (…) mieszkańcem jednego domu, członkiem jednej rodziny”. Na początku Mszy Świętej popatrzmy życzliwym okiem na tego, kto stoi obok nas. Serdeczną modlitwą ogarnijmy nie tylko nasze sprawy, ale także intencje wszystkich wierzących w Chrystusa, zebranych w tym kościele i gdziekolwiek na świecie, tak aby nikt w tej wspólnocie nie czuł się obcy czy osamotniony.

Informacje duszpasterskie

 1. Komunikat Ks. Biskupa.
 2. W tym tygodniu:
  1. W poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, patrona dzieł miłosierdzia.
  1. We wtorek wspomnienie św. Wacława męczennika. O 15.00 odbędzie się po raz kolejny międzynarodowa modlitwa „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Także na skrzyżowaniach Nowego Sącza spotkamy odmawiających Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dołączmy do nich, by wspólnie modlić się za nasze miasto i świat. Szczegóły na afiszach. Po Mszy Św. wieczornej o 18.30 zbiórka lektorów w kościele.
  1. We środę święto . Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O 18.00 Msza Św. wotywna i nowenna do MBNP. Zapraszamy do udziału.
  1. We czwartek wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. O 19.00 koncert organowy w wykonaniu P. Prof. Ireneusza Wyrwy, połączony z promocją płyty nagranej na naszych organach. Serdecznie zapraszamy do udziału. Szczegóły na plakatach.
  1. W I piątek wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Uroczyste rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych, które odprawiamy codziennie w kościele na St. Cmentarzu o 17.00, w kościele Św. Kazimierza o 17.30. Gorąco zachęcamy do udziału i zapraszamy grupy i stowarzyszenia do prowadzenia modlitwy i przygotowania rozważań. Msze Św. ku czci NSPJ o 6.00, 8.00, o 17.00 dla dzieci i o 18.00. W kościele na St. Cm. o 17.00, połączona z Różańcem. Spowiedź św. od 6.00 – 9.30 i po południu od 16.00.
  1. W I Sobotę wspomnienie św. Aniołów Stróżów. O 17.30 nabożeństwem różańcowym rozpoczniemy comiesięczne czuwanie fatimskie, które zakończy procesja z figurą MB Fatimskiej i Apel Jasnogórski. Zapraszamy do licznego udziału.
  1. W przyszłą niedzielę – I października odbędzie się procesja różańcowa ulicami naszego miasta, której trzecią stacją jest kościół na St. Cmentarzu. Początek procesji o 18.00 przy pomniku Św. Jana Pawła II na Rynku Sądeckim. Natomiast po Mszy Św. o 19.30 parafialny zespół synodalny wraz z młodzieżą zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu, prowadzoną w duchu modlitwy z Medugorie. Szczegóły na afiszach.
 3. Duszpasterstwo Akademickie i „Szkoła Maryi” zapraszają wszystkich chętnych na rekolekcje formacyjno-ewangelizacyjne. Rozpoczęcie w piątek, 01.X.2021 o 18 00. Szczegóły na afiszach.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Józef Duda, Zofia Śpiewak, Henryk Mnich. Dobry Jezu….
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Niech Bóg wynagradza hojność Waszych serc swoim błogosławieństwem.
 7. Zgodnie ze słowem Pana każde uczynione dobro Bóg hojnie wynagradza. Niech Jego błogosławieństwo sprawi, by nasze oczy dostrzegały ludzi wokół nas, nasze nogi prowadziły nas do potrzebujących, a ręce były gotowe, by przyjść im z pomocą.