Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

3 października 2021

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Stajemy przy ołtarzu Pana jako wspólnota miłości, aby karmiąc się Słowem i Ciałem naszego Zbawiciela, jeszcze bardziej zjednoczyć się z Nim i Jego Kościołem. Liturgia Słowa przypomina nam odwieczny zamysł Boży, dotyczący mężczyzny i kobiety: „opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela” (Mk 10,7-10). Jedność małżeńska mężczyzny i kobiety jest święta, ponieważ została uświęcona przez samego Boga. Pamiętajmy dzisiaj w modlitwie o rodzinach, zwłaszcza borykających się z różnego rodzaju problemami. Módlmy się także za ludzi młodych, aby dobrze przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Na początku Mszy Św. przeprośmy Boga za wszystkie nasze grzechy, zaniedbania i niewierności.

Informacje duszpasterskie

 1. Komunikat Ks. Biskupa.
  1. Dzisiaj tradycyjna procesja różańcowa ulicami naszego miasta, której trzecią stacją jest kościół na St. Cmentarzu. Początek procesji o 18.00 przy pomniku Św. Jana Pawła II na Rynku Sądeckim.
  1. Dzisiaj także po Mszy Św. o 19.30 parafialny zespół synodalny wraz z młodzieżą zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu. Szczegóły na afiszach.
  1. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie w kościele Św. Kazimierza o 17.30 a na Starym Cmentarzu o 17.00.
  1. W tym tygodniu:
  1. W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. O 19.00 na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy także chętnych do włączenia się w jej działalność.
  1. We wtorek wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej. O 18.45 w sali przy kościele NSPJ kolejne spotkanie z cyklu „Bóg – Honor – Ojczyzna”. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  1. We środę o 17.30 Różaniec i Nowenna a potem Msza św. wotywna ku czci MBNP.
  1. W I Czwartek wspomnienie NMP Różańcowej. O 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez członków Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. O 18.00 uroczysta Msza Św. z okazji 120-lecia Chóru Męskiego „Echo” oraz 30-lecia Chóru Męskiego „Echo II”, działającego przy naszej parafii, który kontynuuje tradycję męskiego śpiewania w Nowym Sączu. Serdecznie zapraszamy.
  1. W piątek o 9.30 uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa z okazji Inauguracji Roku Akademickiego w PWSZ. Zapraszamy wszystkich studentów oraz osoby zaangażowane w Środowisko Akademickie Nowego Sącza.
  1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Stypendialny.
  1. Duszpasterstwo Akademickie działające przy naszej parafii zaprasza na Kurs Przedmałżeński w formie weekendowych rekolekcji. Rozpoczęcie w piątek 22.10.2021 r. o 19.00. Zapisy poprzez e-mail lub sms. Szczegóły na afiszach.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej
  1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby kościoła i parafii, prosząc Boga codziennie, aby swoją łaską nagradzał czynione dobro.
  1. Do wieczności odeszła Zofia Racoń-Hnatko. Dobry Jezu…