Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

Aktualności


W ostatnich dniach została uruchomiona strona internetowa projektu „Rodzinnie i bezpiecznie”, którego celem jest m. in. promocja naszych domów rekolekcyjnych http://wypocznijdobrze.pl/.
Oferta skierowana jest do rodzin, które pragną wypocząć bezpiecznie w pięknym miejscu, w miłej atmosferze i z możliwością skorzystania w tym czasie z kaplicy na osobistą modlitwę. W czasie wypoczynku w każdym z domów jest kapłan i można umówić się na rozmowę lub spowiedź sakramentalną. W każdym z domów jest możliwość elastycznego zaplanowania dogodnego terminu pobytu. Zobacz więcej na stronie diecezji..

„Eucharystia daje życie” to hasło XXXIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy. Nasze pielgrzymowanie rozpocznie się 17 VIII 2021 r. Eucharystią o godz. 7.30 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej, a zakończy 25 VIII na Jasnej Górze.

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety tzn. każdego dnia 3 grupy będą przemierzały wyznaczony odcinek trasy i realizowały program pielgrzymki. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wieczornym wrócą do domu. Swoje pielgrzymowanie będą kontynuować poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii w swoim lub innym kościele. Pielgrzymi będą mogli również realizować program dnia korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie.

Zapisy prowadzone są przez ks. Przewodnika danej grupy lub wyznaczone przez niego osoby.

W ostatnim dniu wszyscy spotykamy się przy Katedrze Częstochowskiej, aby alejami dojść na Jasną Górę i stanąć przed obliczem Matki.

pielgrzymka

Właśnie się zaręczyliście i zastanawiacie co dalej, jakich formalności należy teraz dopełnić, co po kolei. Pytań jest cała masa. Albo myślicie pomału o sakramencie małżeństwa, ale nie za bardzo wiecie jak to wszystko zorganizować. I tutaj pora na nas! Jak zwykle przychodzimy Wam z pomocą.

We współpracy z Duszpasterstwem Rodzin i Małżeństw naszej diecezji, przygotowaliśmy wyjątkową serię, która… odpowie na Wasze pytania. Łapcie zapowiedź, a pierwsze odcinki już wkrótce!

Ps. Ukłony dla wszystkich par, które zgodziły się udostępnić nam swoje nagranie z tego jedynego w swoim rodzaju dnia!