Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU 19 września 2021

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Gromadzimy się, aby sprawować misterium Eucharystii, wobec którego jesteśmy zawsze jak dzieci, bo ufamy nie naszym zmysłom czy intelektowi, ale Bogu, naszemu Ojcu.
Obchodzimy dziś w całym Kościele Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. To sposobna okazja, by podczas Eucharystii modlić się za tworzących je ludzi oraz za odbiorców prasy, radia, telewizji oraz użytkowników Internetu. Niech nasza modlitwa będzie najpierw dziękczynieniem za tych, którzy słowem, dźwiękiem i obrazem głoszą Ewangelię i budują mosty między ludźmi. Prośmy również o obfite błogosławieństwo dla ludzi mediów, aby nigdy nie brakło im pokory wobec odpowiedzialnego zadania ewangelizacji.

Informacje duszpasterskie

Dzisiaj prowadzona jest zbiórka do puszek na KUL i Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

W tym tygodniu:

W poniedziałek wspomnienie Św. Andrzeja Kim Taegon i towarzyszy męczenników. Wspólnota „Wojowników Maryi” zaprasza do naszego kościoła wszystkich mężczyzn na regionalne spotkanie modlitewno-formacyjne. Rozpoczęcie różańcem o 19 30 a następnie Msza Święta z konferencją i adoracja.

We wtorek święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. O 18.00 w kaplicy na plebanii Walne Zebranie KIK.

We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.

We czwartek o 17.00 w kaplicy na plebanii Msza Św. i spotkanie Parafialnej CARITAS i Panów, Szafarzy Komunii Św. Po Mszy Św. o 18.00 w sali na plebanii spotkanie Grupy Biblijnej. Nasz biblista Ks. Dr Marek Jawor zaprasza wszystkich chętnych do pogłębienia znajomości Pisma Św.

W piątek o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpocznie comiesięczną modlitwę w intencji trzeźwości narodu, uwolnienia od zniewoleń i uzdrowienia duszy i ciała. Złożą się na nie następnie: różaniec, Msza Św., nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, adoracja i modlitwa wstawiennicza. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.

W przyszłą niedzielę o 19.00 Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży – „Sącz Boga” – zaprasza na comiesięczną Mszę Św. dla młodych i kolejne spotkanie z cyklu „Światłość w Ciemności” do kościoła MB Niepokalanej. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. bp Artur Ważny. Szczegóły na fanpage’u i plakacie.

Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do udziału we Mszy Św. w dniu patronalnego święta.

Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zaprasza do udziału w 40 Diecezjalnej Pielgrzymce w intencji trzeźwości do Szczepanowa, w dniach 25 – 26 września br. Szczegóły na plakacie.

Parafia Św. Małgorzaty zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary ze Św. Janem Pawłem II. Pierwsze spotkanie we czwartek o 18.30 w Sali Przemienienia Pańskiego.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich darczyńców polecamy Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza we środę na Nowennie.

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: † Stefania Maak. Dobry Jezu….

Nasza Ojczyzna jest w niebie, poza zasięgiem kamery, mikrofonu czy internetu. Niech w odpowiedzialnym pielgrzymowaniu do niej przez ziemię, zwłaszcza przez świat współczesnych mediów towarzyszy nam Boże błogosławieństwo.