Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA I UCHODŹCY

24 września 2023

Wprowadzenie do Mszy Św.

Życie wieczne to cel naszej wiary i modlitwy; to powód dla którego tutaj jesteśmy i nagroda za pracę w winnicy Pańskiej, do której Jezus zaprasza nas wszystkich. Ufamy, że zapłata za naszą pracę będzie uwzględniać dobroć Boga, który obdarza łaską wszystkich, nawet robotników „ostatniej godziny”. Przeżywając dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pamiętajmy również o tych ludziach i prośmy Pana, by ustały wszelkie wojny i konflikty, które zmuszają innych do opuszczenia własnej ojczyzny. Na początku Mszy Św., przeprośmy Boga za grzechy, zwłaszcza za naszą opieszałość w wypełnianiu obowiązków naszego powołania.

Informacje duszpasterskie

 1. W tym tygodniu:
  1. We środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, patrona dzieł miłosierdzia. O 18.00 Msza Św. wotywna i nowenna do MBNP. Po Mszy Św. i Nowennie spotkanie formacyjne dla kandydatów do S. Bierzmowania z klas VII.
  1. We czwartek wspomnienie św. Wacława męczennika. O 15.00 odbędzie się po raz kolejny międzynarodowa modlitwa „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Także na skrzyżowaniach Nowego Sącza spotkamy odmawiających Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dołączmy do nich, by wspólnie modlić się za nasze miasto i świat. Po Mszy Św. o 18.00 spotkanie dla kandydatów do S. Bierzmowania z klas VIII.
  1. W piątek święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpocznie comiesięczną modlitwę w intencji trzeźwości narodu, uwolnienia od zniewoleń i uzdrowienia duszy i ciała. Złożą się na nie następnie: Różaniec, Msza Św., nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, adoracja i modlitwa o uzdrowienie oraz oddanie czci relikwiom świętych. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.
  1. W sobotę wspomnienie św. Hieronima, kapłana.
  1. W przyszłą niedzielę o 17.30 uroczyste rozpoczęcie nabożeństw różańcowych, które przez cały miesiąc odprawiamy w kościele na St. Cmentarzu o 17.00 a w kościele św. Kazimierza o 17.30. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym. Tradycyjnie w I niedzielę października odbędzie się po raz 34 Procesja Różańcowa ulicami naszego miasta, której trzecią stacją jest kościół na Starym Cmentarzu. Rozpoczęcie o 18.00 przy pomniku św. Jana Pawła II na Sądeckim Rynku, zakończenie ok. 21.00 w kościele MB Niepokalanej. na Millenium.
  1. Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu patronalnego święta.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Niech Bóg wynagradza hojność Waszych serc swoim błogosławieństwem.
 4. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w codziennym zaangażowaniu i trosce o winnicę Pana, do pracy w której jesteśmy zaproszeni.