Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10 września 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Każda Msza św. to ofiara i uczta. Jezus w sposób bezkrwawy ofiaruje się za nas swemu Ojcu i zaprasza nas do udziału w Uczcie eucharystycznej, która winna owocować odpowiedzialną miłością drugiego człowieka, wyrażającą się między innymi w braterskim upomnieniu. Upominać z miłością, roztropnie i pokornie to tyle samo, co wychowywać. Zwraca na to naszą uwagę rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Wychowania, obchodzony w tym roku pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Obejmijmy naszą modlitwą wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie dzieci i młodzieży w naszej Ojczyźnie.

Za brak miłości w upominaniu, za uparte udowadnianie swoich racji i wszelkie zaniedbania w wychowaniu dzieci i młodzieży z serca przepraszajmy.

Informacje duszpasterskie

 1. W tym tygodniu:
  1. W poniedziałek o 19.00 w budynku katechetycznym przy ul. Kunegundy 12 a rozpoczęcie kursu ewangelizacyjnego ALPHA. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
  1. We wtorek wspomnienie Najświętszego imienia Maryi.
  1. We środę wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
  1. We czwartek święto Podwyższenia Krzyża Św. Z tej racji o 17.00 Droga Krzyżowa. Zapraszamy do udziału.
  1. W piątek wspomnienie NMP Bolesnej. W tym dniu rozpoczyna się triduum modlitw w int. młodzieży przed świętem Św. Stanisława Kostki.
  1. W sobotę wspomnienie Św. męczenników Korneliusza i Cypriana. Po Mszy Św. o 7.00 z kościoła Św. Kazimierza wyruszy 36 Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium MB Bolesnej w Limanowej. Zapisy na autokar powrotny w kancelarii do czwartku. Z racji 16 dnia miesiąca Pokutny Fatimski Różaniec o 17.30 poprowadzi Sądecka Wspólnota Karmelitańska.
  1. W przyszłą niedzielę Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z racji przypadającej w tym dniu 84 rocznicy napaści ZSRR na Polskę i Dnia Sybiraka o 12.15 Msza Św. w int. Ojczyzny i wszystkich poległych w jej obronie. Po Mszy Św. odsłonięcie i poświęcenie „Pomnika za wolność”. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Zbiórka do puszek na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 2. W dniach 22-24 września w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Szarytek w Piwnicznej będą rekolekcje dla osób, które przeżywają stratę dziecka w wyniku poronienia. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej i pod nr telefonu (s. Małgorzata tel. 798707456 e-mail: rachel.piwniczna@gmail.com).
 3. „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich darczyńców polecamy Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza we środę na Nowennie.
 4. Odeszli do wieczności: Wanda Szkarłat, i Piotr Nowak. Dobry Jezu….
 5. Dziękując Panu Bogu za otrzymane w Eucharystii dary, otwórzmy nasze serca i życie na przyjęcie błogosławieństwa, które płynie z ofiary Jezusa Chrystusa.