Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1 października 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Kościół, wypełniając wolę Bożą, wzywa do nawrócenia i umacnia nadzieję, że Bóg troszczy się o nas i wszystkich ludzi pragnie obdarzyć łaską zbawienia, która dzięki Najświętszej Ofierze Ciała i Krwi Chrystusa staje się naszym udziałem. Niech uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii będzie wyrazem naszej wiary i umocnieniem w wypełnianiu woli Bożej, by otrzymać przebaczenie, nadzieję i obietnicę wiecznego szczęścia.

Informacje duszpasterskie

 1. Komunikat Ks. Biskupa.
 2. Tradycyjnie już w I niedzielę października odbędzie się 34 procesja różańcowa ulicami naszego miasta, której trzecią stacją jest kościół na St. Cmentarzu. Początek procesji o 18.00 przy pomniku Św. Jana Pawła II na Rynku Sądeckim. Zachęcamy do udziału.
 3. Gorąco zachęcamy do udziału w Nabożeństwie Różańcowym, które odprawiamy codziennie w kościele na St. Cmentarzu o 17.00, w kościele Św. Kazimierza o 17.30. Zapraszamy grupy i stowarzyszenia do prowadzenia modlitwy i rozważań.
 4. W tym tygodniu:
  1. W poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów. O 19.00 w sali na plebani spotkanie Akcji Katolickiej.
  1. We środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. O 17.30 nabożeństwo różańcowe połączone z Nowenną a następnie Msza Św. wotywna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
  1. W I czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. O 17.00 adorację Najśw. Sakramentu poprowadzą członkowie Straży Honorowej NSPJ. Podczas adoracji Spowiedź Św. O  17.30 Spotkanie dla rodzicow i dzieci przygotowujących się do I spowiedzi I Komunii Świętej, połączone z poświęceniem różańców. Serdecznie zapraszamy.
  1. W I piątek Msze Św. ku czci NSPJ o 6.00, 8.00, o 17.00 dla dzieci i o 18.00. W kościele na St. Cm. o 17.00. Spowiedź św. od 6.00 – 9.30 i po południu od 16.00. O 9.30 zapraszamy wszystkich studentów oraz osoby zaangażowane w Środowisko Akademickie Nowego Sącza na Mszę Świętą pod przewodnictwem Ks. Biskupa, inaugurującą nowy rok akademicki w Akademii Nauk Stosowanych w N. Sączu.
  1. W I sobotę wspomnienie NMP Różańcowej. O 17.30 modlitwa Różańcową rozpoczniemy comiesięczne nabożeństwo fatimskie, które zakończy procesja z figurą MB Fatimskiej i Apel Jasnogórski. Gorąco zapraszamy do licznego udziału.
  1. Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do udziału we Mszy Św. w dniu patronalnego święta.
 5. Duszpasterstwo akademickie „U Karoliny” przy ul Kunegundy 12a w Nowym Sączu zaprasza na kurs przedmałżeński połączony z dniem skupienia. Rozpoczęcie 13.10.2023 o 19.00. Szczegóły na plakatach. Zapisy pod adresem internetowym: dakademickie.ukaroliny@gmail.com
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii, zapewniając o pamięci w modlitwie zwłaszcza podczas środowej nowenny.
 8. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: Marzena Morańda. Dobry Jezu….
 9. Adoracja