Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – BEATYFIKACJA KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO ORAZ MATKI RÓŻY CZACKIEJ 12 września 2021

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Jak co niedzielę, zostawiamy nasze codzienne zajęcia, by spotkać się z Bogiem na Eucharystii, podczas której świętujemy zwycięstwo Chrystusa, dokonane przez Jego krzyż i zmartwychwstanie. Jak kiedyś Apostołom, tak dzisiaj każdemu z nas stawia On pytanie: kim jestem dla ciebie? Niech nasza odpowiedź wyraża się nie tylko w słownych deklaracjach składanych w kościele, ale przede wszystkim w dobrych, wypływających z wiary czynach codziennego życia, czego przykładem są kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia i matka Róża Czacka, którzy dziś dostępują chwały ołtarzy.

Dziękując Bogu za dar ich świętości, starajmy się naśladować ich wierność Chrystusowi, włączając w Najświętszą Ofiarę nasze życie, jego radosne i trudne chwile.

Przeprośmy teraz Boga za nasze grzechy.

Informacje duszpasterskie

W tym tygodniu:

W poniedziałek wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła.

We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Św. O 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową.

We środę wspomnienie NMP Bolesnej. W tym dniu rozpoczyna się triduum modlitw w int. młodzieży przed świętem Św. Stanisława Kostki. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy oraz za Ojczyznę i P. Prezydenta RP z int. Stowarzyszenia Wspierania Prezydenta Andrzeja Dudy. Serdecznie zapraszamy.

We czwartek wspomnienie Św. Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa, męczenników. Z racji 16 dnia miesiąca o 17.30 Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzą członkowie Sądeckiej Wspólnoty Karmelitańskiej. Na Mszę Św. o 18.00 i spotkanie zapraszamy uczniów klas III i ich rodziców w ramach przygotowania do I Spowiedzi i Komunii Św.

W piątek rocznica napaści ZSRR na Polskę – dzień Sybiraka. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.

W sobotę święto Św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży polskiej. Po Mszy Św. o 7.00 wyruszy XXXIV Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium MB Bolesnej w Limanowej.

Zapisy na autokar powrotny w kancelarii.

Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Klub Maluszka Adaś przy ul Kunegundy 30 zaprasza rodziców – zapisy trwają.

Na prośbę Urzędu Miasta informujemy, że w związku z trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań, w dniach od 13 do 30 września 2021 zostaną uruchomione punkty spisowe oznaczone tablicą GUS „Tu możesz się spisać”: na płycie Rynku przed wejściem do Ratusza, na dworcu autobusowym MPK (poczekalnia)·i w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Szwedzka 2, gdzie będzie można sie spisać u dyżurującego rachmistrza.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

„Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiarę na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich darczyńców zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji, zwłaszcza podczas Mszy Św. wotywnej i nowenny w każdą środę.

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: † Stanisław Miczołek. Dobry Jezu….

„Pan Bóg mnie wspomaga” – z wiarą i przekonaniem Sługi Pańskiego z czytanego dziś proroctwa Izajasza, które towarzyszyło wyniesionym dziś na ołtarze kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej, uczyńmy i my znak krzyża, przyjmując błogosławieństwo Boże na zakończenie udziału w Eucharystii.