Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 5 września 2021

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Gromadzimy się na sprawowaniu Eucharystii. Pośród nas jest Jezus, który przyrzekł swoją obecność tam gdzie zbierają się ludzie, aby uwielbić Boga i zanosić do Niego swoją modlitwę. Potrzebujemy mocnej wiary, która, jak usłyszymy dziś w liturgii słowa, czyni cuda. „Przejrzą oczy niewidomych i uszy głuchych się otworzą” jeśli nie zwątpimy w nadprzyrodzone działanie Bożej łaski. Prośmy więc Pana, aby tchnienie Ducha Świętego dotknęło naszych serc, byśmy dostrzegali moc i działanie Boże w naszym życiu.
Za nasze grzechy, zaniedbania dobrego i niewierności, przepraszajmy Boga, by móc godnie uczestniczyć w misterium naszego zbawienia, które sprawujemy.

Informacje duszpasterskie.

Dzisiaj rozpoczyna się triduum modlitw w intencji matek przed Uroczystością Narodzenia NMP.
W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski dzisiaj prowadzona jest w całej Polsce zbiórka do puszek na wsparcie działań CARITAS, organizującej pomoc dla Afgańczyków, dotkniętych skutkami konfliktu zbrojnego. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

W tym tygodniu:

W poniedziałek zapraszamy sympatyków i członków Odnowy w Duchu Świętym na spotkanie w sali na plebanii na 19 00. Również o 19.00 na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy członków i chętnych do włączenia się w tę formę apostolstwa.

We środę uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki naszej Diecezji. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MBNP.

W sobotę na 10.00 do salki na plebanii zapraszamy wszystkie chętne dzieci do Scholi Dzieci Bożych, która wznawia swoją działalność po wakacjach na pierwszą w tym roku próbę.

Także w sobotę wszystkich obecnych ministrantów, jak również nowych chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu ks. opiekun zaprasza na zbiórkę przy plebanii o 11:00.

Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do udziału w Eucharystii.

18 września odbędzie się coroczna Piesza Pielgrzymka do Limanowej. Zapisy na autokar powrotny od poniedziałku w kancelarii. Koszt 20 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Niech Bóg nagradza swoim błogosławieństwem wszystkich darczyńców o co modlimy się codziennie, zwłaszcza podczas Mszy Św. wotywnej i nowenny w każdą środę.

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: † Łucja Kotowicz. Dobry Jezu…

Dziękując Panu Bogu za otrzymane w Eucharystii dary, bądźmy świadkami Jego uzdrawiającej mocy w naszej rodzinie domowej, parafialnej i narodowej.

Niech nas do tego uzdolni Boże błogosławieństwo, które teraz przyjmiemy.