Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA SYNODALNA 29 sierpnia 2021

Wprowadzenie do Mszy Świętej

W dzień Pański gromadzi nas przy swoim ołtarzu zmartwychwstały Chrystus. Eucharystia to źródło i szczyt chrześcijańskiego życia, święto Boga, w którym mamy łaskę uczestniczyć. Mądrością człowieka jest wypełnianie Bożych praw i nakazów, o czym przypomni nam autor Księgi Powtórzonego Prawa. Z zaangażowanym sercem przystąpmy zatem do słuchania Bożego słowa i przyjęcia Go w Komunii Św.
Aby udział w Eucharystii był godny ofiary, którą składamy przepraszajmy za nasze grzechy i zmarnowane okazje do czynienia dobra.

Informacje duszpasterskie

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

W tym tygodniu:

W poniedziałek o 18:00 w kościele Matki Bożej Niepokalanej Msza św. w int. ludzi pracy z ok. 41 rocznicy Porozumień Sierpniowych.

We środę Msze Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego według ustalonego harmonogramu. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców a także rodziców do wspólnej modlitwy, by nowy rok pracy dydaktycznej i wychowawczej przyniósł dobre owoce. O 11. w kościele na Starym Cmentarzu Msza Św. w int. Ojczyzny i poległych w jej obronie z okazji 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy do udziału. O 16.00 w kaplicy na plebani spotkanie księży, sióstr zakonnych i katechetów świeckich, pracujących w szkołach na terenie naszej parafii. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MBNP.

W I Czwartek o 17.00 adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzą członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Podczas adoracji okazja do spowiedzi św.

W I Piątek wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, Msze Św. wotywne ku czci NSPJ o 6.00, 8.00, 17.00 dla dzieci i 18. W kościele na Starym Cmentarzu o 17.00. Spowiedź św. od 6.00 – 9.30 i po południu od 16.00.

Prosimy rodziców o dopilnowanie, aby dzieci i młodzież przystąpiły do Sakramentu Pokuty i z Bogiem w sercu rozpoczynały nowy rok szkolny.

W I sobotę posługa sakramentalna chorym od 8.00. Jest to także dzień modlitwy o ochronę stworzenia. O 17.30 modlitwą różańcową rozpocznie się nabożeństwo fatimskie ku czci Niepokalanego Serca NMP, o 18.00 Msza Św. i procesja z figurą MB Fatimskiej.

Zapraszamy do udziału – Maryja wzywa nas do modlitwy i pokuty.
Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do udziału w Eucharystii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Niech Bóg nagradza swoim błogosławieństwem wszystkich darczyńców, o co modlimy się codziennie, zwłaszcza podczas środowej nowenny.

Odeszli do wieczności: † Marek Lach i † Robert Markowicz. Dobry Jezu…

Umocnieni Słowem Bożym i Eucharystią przyjmijmy Boże błogosławieństwo i starajmy się w naszej codzienności dawać świadectwo wierności Bożemu Prawu.