Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28. sierpnia 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

„Weźcie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca” – te słowa usłyszymy przed Ewangelią. Potrzebujemy pokory i wyciszenia, by uświadomić sobie i przeżyć tajemnicę Eucharystii, że na ołtarzu dokonuje się męka, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa, dla nas i dla naszego zbawienia. Niech usłyszane dziś Słowo Boże i przyjęta Komunia Św. pozwolą nam stanąć w prawdzie o nas samych i na nowo odkryć, że Bóg jest naszym Panem, Ojcem i źródłem naszego istnienia i szczęścia.

Rozpoczynając udział we Mszy Św. uznajmy przed Bogiem, że jesteśmy grzeszni i prośmy o łaskę przebaczenia.

Informacje duszpasterskie.

 1. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela. O 12.00 w kościele Św. Kazimierza Msza Św. pogrzebowa † Mariana Salamona, naszego organisty, a następnie pogrzeb na Cmentarzu komunalnym.
  • We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MBNP.
  • W I Czwartek Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego zgodnie z ustalonym ze szkołami harmonogramem. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców a także rodziców do wspólnej modlitwy, by nowy rok pracy dydaktycznej i wychowawczej przyniósł dobre owoce. O 11.00 w kościele na Starym Cmentarzu Msza Św. i obchody z okazji 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Niech udział w tych uroczystościach będzie wyrazem naszej wdzięcznej pamięci o poległych w obronie naszej Ojczyzny, zwłaszcza w kampanii wrześniowej. O 16.00 w kaplicy na plebani spotkanie księży, sióstr zakonnych i katechetów świeckich, pracujących w szkołach na terenie naszej parafii. O 17.00 adorację Najśw. Sakramentu poprowadzą członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Podczas adoracji okazja do Spowiedzi Świętej.
  • W I Piątek Msze Św. wotywne ku czci NSPJ o 6.00, 8.00, 17.00 dla dzieci i o 18.00. Na St. Cmentarzu o 17.00. Składka przeznaczona jest na misje św. Spowiedź Św. od 6.00 – 9.30 i po południu od 16.00. Prosimy rodziców o dopilnowanie, aby dzieci i młodzież przystąpiły do S. Pokuty i z Bogiem w sercu rozpoczynały nowy rok szkolny.
  • W I sobotę wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża. Posługa sakramentalna chorym w domach od 8.00. O 17.30 modlitwa różańcowa rozpocznie nabożeństwo fatimskie ku czci Niepokalanego Serca NMP, o 18.00 Msza Św. i procesja z figurą MB Fatimskiej. Zapraszamy do udziału – Maryja wzywa nas do modlitwy i pokuty.
 2. Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do udziału w Eucharystii.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest kolejny numer „Małego Gościa”.
 4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii oraz na renowację polichromii. Niech Bóg nagradza swą łaską wszystkich darczyńców.
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Jerzy Kosiba, Marian Salamon, † Ryszard Paczyński, † Zofia Borek. Dobry Jezu…
 6. Umocnieni Eucharystią przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo. Niech ono umacnia naszą wiarę w Bożą Opatrzność w radosnych i trudnych chwilach naszego życia.