Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

21 sierpnia 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Gromadzimy się przy ołtarzu, aby celebrować największe tajemnice naszej wiary. Liturgia dzisiejszej niedzieli ukazuje nam wielkie pragnienie Boga, aby wszyscy ludzie zostali zbawieni, ale równocześnie przypomina, że zbawienie nie dokonuje się automatycznie. Królestwo Boże, które jest celem naszych dążeń wymaga konsekwencji w wierze i przyjmowania z pokorą trudów, które się z tym wiążą. Światłem i źródłem radości trudach i przeciwnościach jest Jezus. Prośmy podczas tej Eucharystii aby umocnił nas w walce ze złem i grzechem w naszym życiu i w konsekwentnym wybieraniu Boga we wszystkich jego okolicznościach.

Aby godnie sprawować tajemnice naszej wiary, prośmy Boga o przebaczenie naszych grzechów i słabości.

Informacje duszpasterskie

 1. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek wspomnienie NMP, Królowej. O 12.00 w kościele Św. Kazimierza Msza Św. w int. Ojczyzny z okazji nadania przez P. Prezydenta RP Ks. Prałatowi Stanisławowi Czachorowi Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, Władysławie Franczak Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski oraz 11 osobom Medali 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy do udziału.
  • We środę święto Św. Bartłomieja Apostoła. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy
  • We czwartek dobiegnie końca XL Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach, szczególnie z grupy Św. Kazimierza i prośmy o szczęśliwy powrót oraz obfite duchowe owoce tych rekolekcji w drodze. Wyjazd autokaru na powitanie pielgrzymów o 03.30 z parkingu przy ul. Bulwar Narwiku (naprzeciw supermarketu Kaufland). W tym dniu o 18.00 nasza parafia tradycyjnie pielgrzymuje do Sanktuarium MB Pocieszenia u OO. Jezuitów w Rynku, w ramach uroczystości odpustowych. Program odpustu na afiszach. Serdecznie zapraszamy.
  • W piątek uroczystość NMP Częstochowskiej. Nabożeństwem Drogi Krzyżowej o 17.00 rozpoczniemy modlitewne czuwanie w intencji trzeźwości narodu i uwolnienia od wszelkich zniewoleń, na które złożą się następnie Różaniec, Msza Św. z homilią o 18.00, adoracja, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, oddanie czci relikwiom świętych i modlitwa o uwolnienie. Zakończenie Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy do udziału i wspólnej modlitwy w tej ważnej intencji.
  • W sobotę wspomnienie Św. Moniki.
  • Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitych łask Bożych i zapraszamy do udziału we Mszy Św.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 3. Decyzją Ks. Biskupa, z nowym rokiem szkolnym, Ks. Dr Grzegorz Franczyk podejmie obowiązki w ODN i w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie a Ks. Dr Łukasz Plata na KUL-u. Odchodzącym kapłanom dziękujemy za gorliwą posługę kapłańską w naszej wspólnocie i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MBNP w dalszej pracy kapłańskiej. Do pracy w naszej parafii został skierowany Ks. Dr Hieronim Kosiarski, dotychczasowy wikariusz w parafii MBNP w Kamionce Wielkiej i Ks. Mgr Andrzej Faron, dotychczasowy wikariusz w parafii MB Niepokalanej w Nowym Sączu. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby ich posłudze w naszej wspólnocie towarzyszyła Boża łaska.
 4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Niech Bóg nagradza swoim błogosławieństwem wszystkich darczyńców, o co modlimy się codziennie, zwłaszcza podczas środowej nowenny.
 5. Otwórzmy teraz nasze serca na Boże błogosławieństwo. Niech ono nas umocni w codziennym podążaniu za Chrystusem drogą zbawienia.