Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

4. września 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Nasza obecność na niedzielnej Mszy Św. jest wyrazem naszej przynależności do Chrystusa i Jego Kościoła. Oznacza ona również, że pragniemy w naszym życiu iść drogą, którą nam wskazał w swojej Ewangelii. Zbawiciel pragnie nam udzielać darów, potrzebnych do tego, aby z odwagą podejmować zadania ucznia Chrystusa. Daje nam swoje słowo, „byśmy zdobyli mądrość serca” (Ps 90) i karmi swoim Ciałem, abyśmy nie ustawali w drodze za Nim. Otwórzmy nasze serca i z miłością przyjmijmy te Chrystusowe dary.

Świadomi naszych grzechów i słabości przepraszajmy Boga, aby godnie sprawować Najświętszą Ofiarę.

Informacje duszpasterskie

 1. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek rozpoczyna się triduum modlitw w intencji matek przed uroczystością Narodzenia NMP. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach. O 19.00 w sali na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
  • We środę O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy Św. i nowennie w kaplicy na plebanii spotkanie Rady Parafialnej. Bardzo prosimy o obecność.
  • We czwartek uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki naszej Diecezji.
 2. 17 września XXXV Piesza Pielgrzymka Sądecka do Sanktuarium MB Bolesnej w Limanowej. Zapisy na autokar powrotny w kancelarii.
 3. Rozpoczął się rok szkolny. Prosimy, aby dzieci uczestniczyły w Mszach Św. z liturgią dla nich w kościele na St. Cmentarzu o 10.00, a w kościele Św. Kazimierza o 12.15. Rodziców prosimy, aby swoje pociechy przyprowadzali na te Msze Św.
 4. „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich darczyńców polecamy Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza we środę na Nowennie.
 5. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Józef Krzeptowski. Dobry Jezu….
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu.