Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

14 sierpnia 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Przychodzimy na Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem. Pełni wiary i zbawiennej czci spójrzmy na ołtarz, gdzie za chwilę Jezus złoży Ojcu Niebieskiemu ofiarę przebłagalną za nasze grzechy oraz nakarmi nas Chlebem Eucharystycznym. On jest wśród nas, bo gdzie dwaj albo trzej zebrani są w imię Jego, tam On jest pośród nich. Na Jego obecność trzeba jednak otworzyć swoje serce i zaprosić Go do swego życia, by doświadczyć łaski Ducha Św., która uzdalnia nas do chrześcijańskiego życia i przygotowuje na ostateczne spotkanie z Chrystusem w wieczności. Otwartym pozostaje pytanie: czy my naprawdę pragniemy tego spotkania? Oby udział w tej Mszy Św. był kolejnym krokiem na naszej drodze do coraz głębszego przeżywania obecności Jezusa w codzienności naszego życia.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Prośmy teraz Boga o przebaczenie grzechów, byśmy mogli godnie sprawować Najświętszą Ofiarę.

Informacje duszpasterskie

 1. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze Św. w kościele Św. Kazimierza i w kościele na Starym Cmentarzu według porządku niedzielnego. Po Mszach Św. poświęcenie ziół i kwiatów. Podtrzymajmy ten piękny zwyczaj poświęcania ziół i kwiatów w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, które w polskiej pobożności nosi nazwę Święta MB Zielnej. W tym dniu przypada 102 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej – „Cudu nad Wisłą”. Z tej racji w kościele Św. Kazimierza o 11.00 uroczysta Msza Św. w int. Ojczyzny i poległych w jej obronie a następnie uroczystości przy pomniku marszałka na Al. Wolności. Serdecznie zapraszamy.
  • We wtorek pielgrzymi grupy XX Św. Kazimierza składają bagaże na parkingu przy kościele MB Niepokalanej od 16.15 – 17.15. O 17.30 z racji 16 dnia miesiąca Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzą członkowie Sądeckiej Wspólnoty Karmelitańskiej. Zapraszamy.
  • We środę wspomnienie Św. Jacka. Po Mszy Św. o 6.30 na Placu Katedralnym w Tarnowie wyruszy XL Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Wyjazd autokarów do Tarnowa dla pielgrzymów z grupy 20 o 4.15 z parkingu przy ul. Bulwar Narwiku naprzeciw supermarketu Kaufland. Gorąco zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami do Jasnogórskiego Sanktuarium, którą umożliwi transmisja na żywo przez RDN Nowy Sącz. Prosimy o modlitwę i ofiarowanie cierpienia, szczególnie chorych i samotnych, aby podjęty przez pielgrzymów wysiłek fizyczny przyniósł obfite duchowe owoce. Można jeszcze składać intencje do skrzynki znajdującej się na ołtarzu Św. Józefa, które pielgrzymi zabiorą ze sobą i złożą na Jasnej Górze. O 14.30 w Kaplicy na Cmentarzu Gołąbkowickim będzie nabożeństwo i pochówek dzieci nienarodzonych. O 18.00 Msza Św. wotywna oraz w int Ojczyzny i Prezydenta RP z int. Stowarzyszenia Wspierania P. Prezydenta Andrzeja Dudy a następnie Nowenna ku czci MBNP. Zapraszamy do udziału.
  • W sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  • Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy na Mszę Św.
 2. Zapraszamy do wyjazdu na przywitanie pielgrzymów w Częstochowie, 25 sierpnia. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 70 zł.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na renowację polichromii naszego kościoła. Niech Bóg nagradza swoim błogosławieństwem wszystkich wspierających dobre dzieła.
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Anna Dyrek i Bronisław Hebda. Dobry Jezu…
 6. Otwórzmy teraz nasze serca na Boże błogosławieństwo, niech ono ogarnie wszystkie sprawy, jakie czekają nas w tym tygodniu.