Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

27 sierpnia 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Eucharystia to spotkanie z Jezusem, które rzeczywiście jest władne przemieniać nasze życie. Tutaj Kościół otwiera dla nas skarbnicę duchowych darów, które Chrystus mu powierzył, karmiąc nas Bożym Słowem i żywym chlebem Chrystusowego ciała. Zaczerpnijmy zatem z Bożej mądrości zawartej w Jego słowie oraz z łaski, którą Chrystus nas obdarza, abyśmy byli zdolni do miłości bliźniego, nawet jeśli przekracza nasze możliwości, podążając wytrwale do Królestwa niebieskiego.

Za grzechy, zaniedbania dobra i niewierności, przeprośmy teraz Boga i wzywajmy Jego miłosierdzia.

Informacje duszpasterskie

 1. W tym tygodniu:
  1. W poniedziałek wspomnienie Św. Augustyna
  1. We wtorek wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
  1. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MBNP.
  1. W I Piątek Msze Św. wotywne ku czci NSPJ o 6.00, 8.00, 17.00 dla dzieci i o 18.00. Na St. Cmentarzu o 17.00. Składka przeznaczona jest na misje św. Spowiedź Św. od 6.00 – 9.30 i po południu od 16.00. Prosimy rodziców o dopilnowanie, aby dzieci i młodzież przystąpiły do Sakramentu Pokuty i z Bogiem w sercu rozpoczęły nowy rok szkolny. Z racji przypadającej w tym dniu 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej o 11.00 w kościele na Starym Cmentarzu uroczysta Msza Św. w int. Ojczyzny i poległych w kampanii wrześniowej a następnie uroczystości przy „Piecie Sądeckiej” Serdecznie zapraszamy do udziału.
  1. W I sobotę posługa sakramentalna chorym od 8.00. O 17.30 modlitwą różańcową rozpocznie się nabożeństwo fatimskie ku czci Niepokalanego Serca NMP, o 18.00 Msza Św. i procesja z figurą MB Fatimskiej. Zapraszamy do udziału – Maryja wzywa nas do modlitwy i pokuty.
  1. Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do udziału w Eucharystii.
 2. Informujemy że 11 września w naszej parafii rozpocznie się kurs ewangelizacyjny ALPHA dla osób poszukujących odpowiedzi na pytania związane z osobą Jezusa Chrystusa i Kościoła katolickiego. Spotkania odbywać się będą w budynku katechetycznym przy ul. Kunegundy 12a, w poniedziałki o 19.00. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na stronie internetowej. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: antoni.hobler@o2.pl tel: 694804006.
 3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Niech Bóg nagradza swoim błogosławieństwem wszystkich darczyńców.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. Umocnieni słowem Bożym i Ciałem Pańskim przyjmijmy błogosławieństwo, którym Bóg hojnie obdarza ludzi otwartego serca, gotowych dzielić się Jego miłością.