Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

3. września 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Bóg pragnie, abyśmy byli ludźmi prawdy. Człowiek prawdy nie tylko stroni od kłamstwa, ale także ujmuje rzeczy, świat, relacje takimi, jakimi one są naprawdę. Dzisiaj liturgia słowa zachęca nas do pójścia za Chrystusem i podjęcia wymagań związanych z tą drogą. Czyni to, ukazując realizm konsekwencji, jakich doświadcza każdy wierny podążający za Jezusem i pragnący być Jego uczniem. Tylko w ten sposób człowiek osiąga wolność. Wszelkie propozycje jej łatwego zdobycia okazują się złudne. Prośmy więc dzisiaj Pana, aby nas umocnił w podążaniu tą wymagającą drogą krzyża, która prowadzi do zmartwychwstania i życia.

Informacje duszpasterskie

 1. W tym tygodniu:
  1. W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego. Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego zgodnie z ustalonym ze szkołami harmonogramem. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców a także rodziców do udziału. Będziemy się modlić, by nowy rok pracy dydaktycznej i wychowawczej przyniósł dobre owoce. O 16.00 w sali na plebani spotkanie księży, sióstr zakonnych i katechetów świeckich, pracujących w szkołach na terenie naszej parafii. O 19.00 na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
  1. We wtorek rozpoczyna się triduum modlitw w intencji matek przed Uroczystością Narodzenia NMP.
  1. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
  1. W I czwartek o 17.00 adorację Najśw. Sakramentu poprowadzą członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.
  1. W piątek uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki naszej Diecezji. Z tej racji na terenie naszej diecezji w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  1. W sobotę zapraszamy chętne dziewczynki do śpiewu w Scholi Dzieci Bożych i nowych chłopców do służby przy ołtarzu. Zbiórka scholi i ministrantow o 10.00 na plebanii. O 12.00 na Hali Łabowskiej Msza Św. polowa w int. † Ks. Władysława Gurgacza i żołnierzy PPAN oddziału „Żandarmeria”, Apel Poległych i złożenie kwiatów przy pamiątkowym obelisku na Hali Łabowskiej. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału. O 18.00 w MCK SOKÓŁ koncert: „Święty Jan Paweł II – Papież Wolności” w wykonaniu zespołu muzycznego „Syjon” z Bełchatowa. Bezpłatne wejściówki na koncert są do odbioru w kasie MCK Sokół oraz na godzinę przed koncertem.
  1. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych i zapraszamy do udziału we Mszy Św. w dniu patronalnego święta.
 2. Trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii oraz na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie: Szczegółowe informacje na stronie: wt-tarnow.upjp2.edu.pl, www.wsd.tarnow.pl, lub w sekretariacie, pod numerem tel.: 14/622 33 31. email: wteol@diecezja.tarnow.pl; wt-tarnow@upjp2.edu.pl.
 3. 16 września Piesza Pielgrzymka do Limanowej. Zapisy na autokar powrotny w kancelarii.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich, którzy duchowo i materialnie wspierają nasz kościół i parafię polecamy Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza na Mszy Św. i Nowennie w każdą środę.
 6. Do wieczności odeszła: Wanda Wdowiak. Dobry Jezu…

Adoracja.