Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 sierpnia 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Przychodzimy na Eucharystię, aby spotkać się z Chrystusem. Jezus pragnie wejść w nasze życie wiary mocą swojego słowa i zjednoczyć się z nami w Komunii Św. Trzeba jednak otworzyć swoje serce i zaprosić Go do swego życia, by doświadczyć umocnienia i uwolnienia od zniechęcenia i zwątpienia w wierze. Chrystus zawsze odpowiada człowiekowi wiary, który wytrwale woła do Niego i ufa Jego woli. Początkiem nowego życia wiary jest spotkanie z Bogiem żywym, który wychodzi nam naprzeciw w każdej Eucharystii. Jest tylko pytanie czy my naprawdę chcemy takiego spotkania? Oby udział w tej Mszy Św. był kolejnym krokiem na naszej drodze do coraz głębszego przeżywania obecności Jezusa w codzienności naszego życia.

Za nasze grzechy zaniedbania dobra i niewierności przepraszajmy teraz Boga, abyśmy mogli godnie sprawować Najświętszą Ofiarę.

Informacje duszpasterskie

 1. W tym tygodniu:
  1. W poniedziałek wspomnienie Św. Piusa X, papieża.
  1. We wtorek wspomnienie NMP, Królowej.
  1. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy. W tym dniu w Sanktuarium MB Pocieszenia u OO. Jezuitów w Rynku rozpoczynają się uroczystości odpustowe w 60 rocznicę koronacji Jej cudownego wizerunku. Program odpustu w gablocie ogłoszeń.
  1. We czwartek święto Św. Bartłomieja Apostoła.
  1. W piątek dobiegnie końca XLI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach, szczególnie z grupy Św. Kazimierza i prośmy o szczęśliwy powrót oraz obfite duchowe owoce rekolekcji w drodze. Na powitanie pielgrzymów organizujemy wyjazd. Można się jeszcze zapisać do poniedziałku. Wyjazd o 5.00 z parkingu przy ul. Bulwar Narwiku naprzeciw Kauflandu. Nabożeństwem Drogi Krzyżowej o 17.00 rozpoczniemy modlitewne czuwanie w intencji trzeźwości narodu i uwolnienia od wszelkich zniewoleń, na które złożą się następnie Różaniec, Msza Św. z homilią o 18.00, adoracja, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, oddanie czci relikwiom świętych oraz modlitwa o uwolnienie. Zakończenie Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy w tej ważnej intencji.
  1. W sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  1. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitych łask Bożych i zapraszamy do udziału we Mszy Św.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Niech Bóg nagradza swoim błogosławieństwem wszystkich wspierających dobre dzieła.
 4. W ostatnim czasie odszedł do wieczności: Jerzy Strakosz. Dobry Jezu..
 5. Niech spotkanie z Jezusem na Eucharystii, uzdalnia nas do rozpoznawania Bożego działania w doświadczeniach codziennego życia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.