Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

13 sierpnia 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

„Kto się w opiekę odda Panu swemu, a całym sercem szczerze ufa Jemu, śmiele rzec może: «Mam obrońcę Boga! Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga!»”. Te słowa psalmu ufności są wyrazem oddania w ręce Boga całego naszego życia, jego radości, trosk i problemów, które tworzą codzienność. Niech przeżywana przez nas Eucharystia będzie doświadczeniem mocy Boga, który przychodzi do nas tak samo, jak przyszedł do Apostołów, gdy zmagali się ze wzburzonymi falami Jeziora Galilejskiego, o czym usłyszymy w czytanej dziś Ewangelii.

Naszą modlitwą i składanymi na tacę ofiarami wspieramy dzisiaj Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II w Krakowie.

Informacje duszpasterskie

 1. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
 2. Dzisiaj po Mszy Św. o 15.15 spotkanie organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę grupy 20 – św. Kazimierza.
 3. W tym tygodniu:
 4. W poniedziałek wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego.
 5. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. w kościele Św. Kazimierza i w kościele na Starym Cmentarzu według porządku niedzielnego. Przypominamy, że każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć w tym dniu we Mszy Św. Po Mszach Św. poświęcenie ziół i kwiatów. Podtrzymajmy ten piękny zwyczaj poświęcania ziół i kwiatów w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, które w polskiej pobożności nosi nazwę Święta MB Zielnej. W tym dniu przypada 103 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej – „Cudu nad Wisłą”. Z tej racji o 11.00 Msza Św. w int. Ojczyzny a następnie uroczystości przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Al. Wolności. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w tym dniu prowadzona będzie zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez powódź w Słowenii.
 6. We środę od 16.00-17.00 pielgrzymi grupy XX Św. Kazimierza składają bagaże na parkingu przy kościele MB Niepokalanej. O 17.30 z racji 16 dnia miesiąca Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzą członkowie Sądeckiej Wspólnoty Karmelitańskiej. O 18.00 Msza Św. wotywna oraz w int. Ojczyzny i P. Prezydenta RP z int. Stowarzyszenia wspierania Prezydenta Andrzeja Dudy a następnie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. We czwartek wspomnienie Św. Jacka. Po Mszy Św. o 6.30 na Placu Katedralnym w Tarnowie wyruszy XLI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Gorąco zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami do Jasnogórskiego Sanktuarium, którą umożliwi transmisja na żywo przez RDN Nowy Sącz. Prosimy o modlitwę i ofiarowanie cierpienia, szczególnie chorych i samotnych, aby podjęty przez pielgrzymów wysiłek fizyczny przyniósł obfite duchowe owoce.
  1. Organizujemy autokar na powitanie pielgrzymów na Jasnej Górze 25 sierpnia. Wyjazd o 5.00 z ul. Bulwar Narwiku, naprzeciw Kauflandu. Zapisy w kancelarii. Koszt 60 zł.
  1. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitych łask Bożych i zapraszamy do udziału we Mszy Św.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich darczyńców zapewniamy o codziennej pamięci w modlitwie, zwłaszcza podczas Mszy Św. i Nowenny w każdą środę.
 10. „Odwagi! Ja jestem! Nie bójcie się!”umocnieni tym zapewnieniem Pana, dzielmy się darem mocnej wiary z tymi wszystkimi, którzy doznali ciemności zwątpienia oraz przeciwności losu i dlatego potrzebują naszego pokrzepienia i umocnienia. Niech nas w tym wspiera Boże błogosławieństwo.