Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

31 lipca 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Uczestnicząc w Eucharystii, stajemy u źródła wszelkiej łaski, ponieważ w Eucharystii przychodzi do nas sam Dawca łaski, żywy i prawdziwy Bóg, który pragnie naszego szczęścia. Żyjemy na ziemi, ale z woli Boga przeznaczeni jesteśmy do nieba. Nieraz o tym zapominamy i dlatego gubimy się w sprawach tego świata. Niech pobożny udział w tej Mszy Świętej pomoże nam rozeznać, co jest ważne i dotyczy naszego zbawienia, a co tylko ważne do czasu naszej śmierci i zrozumieć, że źródłem prawdziwego szczęścia człowieka jest pełnienie woli Bożej.

Rozpoczynając udział w Eucharystii, przeprośmy Boga za nasze grzechy, niewierności i zmarnowane okazje do czynienia dobra, abyśmy mogli owocnie przeżyć spotkanie z Panem.

Informacje duszpasterskie

 • Dzisiaj w Bazylice Św. Małgorzaty rozpoczyna się Tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Szczegóły na afiszach.
 • W tym tygodniu:
  1. W poniedziałek wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dra Kościoła. Rozpoczyna się miesiąc sierpień, obchodzony w naszej ojczyźnie jako miesiąc trzeźwości. W odpowiedzi na apel biskupów polskich, podejmijmy postanowienia abstynencji, modlitwy i czynów pokutnych w intencji uproszenia trzeźwości dla naszego narodu, naszych rodzin i wspólnot.
  2. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać odpust zupełny, zwany „Porcjunkuli”, związany ze wspomnieniem MB Anielskiej. W tym celu należy nawiedzić kościół, odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga, przyjąć Komunię Św., pomodlić się w intencji Ojca Św. oraz wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, także lekkiego.
  3. We wtorek o 18.30, po Mszy Św. wieczornej w naszym kościele Św. Kazimierza w ramach Międzynarodowego festiwalu „Wakacje z muzyką w Nowym Sączu”, zapraszamy na koncert sakralny „WIELKIE ARCYDZIEŁA” w wykonaniu renomowanych artystów z Polski, Korei Płd. i Francji. Wstęp wolny. Szczegóły na afiszach.
  4. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
  5. W I Czwartek wspomnienie Św. Jana Marii Vianney’a. O 17.00 adorację Najśw. Sakramentu poprowadzą członkowie Straży Honorowej NSPJ. Podczas adoracji okazja do spowiedzi św.
  6. W I piątek wotywy o Najśw. Sercu PJ o 6.00, 8.00 i 18.00. Na St. Cmentarzu o 6.30. Spowiedź Św. od 6.00 – 9.30 i po południu od 16.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Misje Św.
  7. W I sobotę Święto Przemienienia Pańskiego. Od 8.00, posługa sakramentalna chorym. O 17.30 modlitwą różańcową rozpoczniemy comiesięczne nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. O 18.00 Msza Św. z homilią i procesja z figurą MB Fatimskiej. Zachęcamy do udziału.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 15.15 spotkanie organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę grupy 20 – św. Kazimierza. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej.
  9. Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i zachęcamy do udziału we Mszy Św.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 • „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich ofiarodawców polecamy łaskawości Bożej i zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji.
 • Niech usłyszane dziś Słowo Boże będzie dla nas zachętą do wytrwałości w realizacji dobrych postanowień i wszelkich wysiłków podejmowanych dla budowania lepszej przyszłości w oparciu o prawo Ewangelii. A Boże błogosławieństwo niech nas w tym umacnia.