Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

7 sierpnia 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Życie człowieka jest nieustanną wędrówką, której celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności. Na tej drodze nie brak niebezpieczeństw. Często gubimy się w sprawach doczesnych i przemijających. Jako wspólnota wiary jesteśmy w drodze i oczekujemy spełnienia Bożych obietnic. Także podczas tej Eucharystii wypowiemy słowa: „oczekuję […] życia wiecznego w przyszłym świecie”. Niech udział w Najświętszej Ofierze Jezusa, wskaże nam prawdziwy kierunek naszych myśli i decyzji życiowych i da siłę, aby się tego trzymać w codzienności.

Na początku Mszy Św. przeprośmy Boga za grzechy, zaniedbania dobrego i niewierności, aby ją godnie sprawować.

Informacje duszpasterskie

 1. Komunikat Ks. Biskupa.
 2. Dzisiaj po Mszy Św. o 15.15 spotkanie organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę grupy 20 – św. Kazimierza. Można się jeszcze zapisać.
 3. W tym tygodniu:
 4. W poniedziałek wspomnienie Św. Dominika.
 5. We wtorek wspomnienie Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein).
 6. We środę święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. O 18.00 Msza Św. wotywna i nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
 7. We czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy.
 8. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II w Krakowie.
 9. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitych łask Bożych i zapraszamy do udziału we Mszy Św.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na renowację polichromii naszego kościoła. Wszystkich darczyńców zapewniamy codziennej pamięci w modlitwie, zwłaszcza podczas Mszy Św. i Nowenny w każdą środę.
 12. W ostatnim tygodniu odeszły od nas do wieczności: Genowefa Bukowska i Celina Górska. Dobry Jezu..
 13. Niech błogosławieństwo Boże, które wieńczy nasz udział w Eucharystii, pozwoli nam w Chrystusie odnajdywać i od Niego czerpać siły do dobrego życia.