Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

24 lipca 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Jak zawsze w niedzielę, co niedzielę przychodzimy i dzisiaj do Boga, naszego Ojca, ufni w Jego miłość do nas. Liturgia Słowa ukazuje nam dzisiaj Abrahama, który targuje się z Bogiem w sprawie uratowania sprawiedliwych w Sodomie. Jego postawa koresponduje z zachętą Chrystusa do wytrwałej modlitwy, którą usłyszymy w czytanej dziś Ewangelii. Prośmy zatem dzisiaj naszego Pana, aby umocnił w nas cierpliwość w modlitwie i konsekwentnym podążaniu drogą Jego przykazań. Niech nasze spotkanie z żywym i prawdziwym Bogiem pomoże nam odkrywać wolę Bożą w naszym życiu i przyczyni się do naszej świętości.

Na początku Mszy Św., uznajmy przed Bogiem, że jesteśmy grzeszni i prośmy o miłosierdzie nad nami.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiaj w parafiach naszej Ojczyzny pod hasłem „Św. Krzysztof”, prowadzona jest zbiórka do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
 2. W tym tygodniu:
  1. W poniedziałek święto Św. Jakuba Apostoła. Z racji przypadającego także w tym dniu wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszy Św. wieczornej poświęcenie pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców. Serdecznie zapraszamy.
  1. We wtorek wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, wypraszając potrzebne łaski żyjącym a zmarłym wieczną radość..
  1. W piątek wspomnienie Św. Marty. O 17.00 Drogą Krzyżową rozpocznie się comiesięczne nabożeństwo o trzeźwość oraz uwolnienie od wszelkich zniewoleń duszy i ciała, na które złożą się następnie: Różaniec, Msza Św., nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, adoracja i modlitwa o uwolnienie. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.
  1. W przyszłą niedzielę w Bazylice Św. Małgorzaty rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Szczegóły na afiszach. Duszpasterstwo Młodzieży – Sącz Boga – zaprasza na comiesięczną Mszę Św. dla młodych z cyklu „Światłość w Ciemności” o 20.00 w kościele MB Niepokalanej w Nowym Sączu. Więcej informacji na fanpage’u i plakacie.
  1. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i zachęcamy do udziału we Mszy Św.
 3. Zapisy na XL Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę z grupą 20, – św. Kazimierza, w kancelarii parafialnej.
 4. „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich ofiarodawców polecamy łaskawości Bożej i zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 6. Niech usłyszane dziś Słowo Boże będzie dla nas zachętą do wytrwałości w realizacji dobrych postanowień i wszelkich wysiłków podejmowanych dla budowania lepszej przyszłości w oparciu o prawo Ewangelii. A Boże błogosławieństwo niech nas w tym umacnia.