Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

23 lipca 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

„Kto ma uszy, niechaj słucha!”(Mt 13,43) – to wezwanie Jezusa wymaga od nas zaangażowania. Chodzi bowiem o to, by nie tylko usłyszeć słowo Boże, ale je przyjąć i wypełnić. Usłyszymy dziś Jezusa, nauczającego w przypowieściach, które kreślą przed nami perspektywę królestwa niebieskiego. Uczestnicząc w Uczcie eucharystycznej, otwórzmy się na naukę naszego Mistrza i Nauczyciela, którą chce nam dziś przekazać, aby w ten sposób budować i pogłębiać naszą relację z Bogiem, naszym Ojcem.

Na początku Mszy Św. przeprośmy Boga za nasze ludzkie słabości i upadki i prośmy o przebaczenie.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiaj, za zgodą Ks. Bpa Ordynariusza wolontariusze prowadzą zbiórkę do puszek na pomoc w leczeniu Wiktorii Wróbel. O 14.00 w Bazylice św. Małgorzaty Msza Św. w ramach Festiwalu: „Święto Dzieci Gór”. Szczegóły na afiszach.
 2. W tym tygodniu:
 3. W poniedziałek wspomnienie św. Kingi, patronki naszej diecezji.
 4. We wtorek święto Św. Jakuba Apostoła. Z racji przypadającego także w tym dniu wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszach Św. modlitwa i błogosławieństwo kierowców. Po Mszy Św. o 18.00 w naszym kościele koncert w ramach Festiwalu „Wakacje z muzyką w Nowym Sączu”. Serdecznie zapraszamy.
 5. We środę wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, wypraszając potrzebne łaski żyjącym a zmarłym wieczną radość. O 18.00 Msza Św. wotywna i nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do udziału.
 6. We czwartek Pochówek Dzieci nienarodzonych o 14:00 w Kaplicy na Cm. Gołąbkowickim.
 7. W piątek o 17.00 Drogą Krzyżową rozpocznie się comiesięczne nabożeństwo o trzeźwość oraz uwolnienie od wszelkich zniewoleń duszy i ciała, na które złożą się następnie: Różaniec, Msza Św., nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, adoracja i modlitwa o uwolnienie. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.
 8. W sobotę wspomnienie św. Marty, patronki gospodyń domowych i hotelarzy.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 12.15 w naszym kościele koncert  „Słynne AVE MARIA” w ramach Festiwalu „Wakacje z muzyką w Nowym Sączu”. Serdecznie zapraszamy. W Bazylice św. Małgorzaty rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Szczegóły na plakatach. O 20.00 Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży – Sącz Boga – zaprasza na comiesięczne spotkanie z cyklu „Światłość w Ciemności” do Kaplicy Fatimskiej w kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu.
 10. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych i zapraszamy do udziału we Mszy Św. w dniu patronalnego święta.
 11. W dniach 17.-25 sierpnia XLI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Zapisy do 11 sierpnia w kancelarii parafialnej a potem u przewodnika Grupy Ks. Bartłomieja Musiała. Spotkanie przedpielgrzymkowe 13 sierpnia o 16.00 w kościele Św. Kazimierza.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 13. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii, zapewniając darczyńców o codziennej modlitwie w ich intencji, szczególnie w środę na Nowennie.
 14. Odeszli do wieczności: Barbara Bachurska i Grzegorz Rydzyk. Dobry Jezu…
 15. Niech Boże błogosławieństwo, które otrzymamy, umocni nas w wiernym kroczeniu za Chrystusem drogami sprawiedliwości i miłosierdzia.