Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

16 lipca 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Zgromadzeni na sprawowaniu Eucharystii, doświadczamy obecności Boga, który pragnie nas obdarować samym sobą: swoim Słowem, Ciałem i Krwią. Problem polega na tym, czy jesteśmy gotowi otworzyć się i przyjąć ofiarowane nam dary. Warto zauważyć, że nigdy w historii ludzkiej nie było tak wielkich możliwości komunikacji między ludźmi, jak w dzisiejszych czasach. I nigdy nie było tak wielkich trudności we wzajemnym porozumieniu się ludzi, jak obecnie. Powód jest prosty: każdy mówi, a nikt nie słucha. Ta sytuacja może mieć miejsce także w odniesieniu do przemawiającego do nas Boga.

Warto zatem na początku tej liturgii postawić pytanie o nasze słuchanie, przyjmowanie i otwartość na płynące ze Słowa Bożego przesłanie, które autorytatywnie interpretuje Kościół.

Nasza modlitwą i składanymi na tacę ofiarami wspieramy dzisiaj Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, prosząc Pana żniwa, aby wlewał w serca młodych łaskę powołania i odwagę pójścia za Jego głosem.

Za nasze grzechy, zaniedbania dobrego i niewierności szczerze Boga przepraszajmy, wzywając Jego miłosierdzia nad nami.

Informacje duszpasterskie

 1. W imieniu Ks. Rektora i całej wspólnoty Seminarium Tarnowskiego składamy serdeczne podziękowanie za złożone dzisiaj ofiary na tacę.
 2. Dzisiaj z racji 16 dnia miesiąca i wspomnienia NMP z góry Karmel o 17.30 Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzą członkowie Sądeckiej Wspólnoty Karmelitańskiej. O 18.00 Msza Św. dziękczynna za Szkaplerz Święty, w intencji sądeckiej wspólnoty Karmelu. Zapraszamy wszystkich, szczególnie tych, którzy noszą Szkaplerz święty oraz osoby, które pragną Go przyjąć. Podczas tej Mszy Św. obrzęd przyjęcia do wspólnoty Szkaplerza Św.
 3. W starosądeckim klasztorze Sióstr Klarysek trwa odpust ku czci Św. Kingi.
 4. W tym tygodniu:
 5. We wtorek wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy.
 6. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna oraz w intencji naszej Ojczyzny i P. Prezydenta RP z int. Stowarzyszenia Wspierania P. Prezydenta Andrzeja Dudy a następnie Nowenna ku czci MBNP Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
 7. We czwartek wspomnienie Bł. Czesława.
 8. W sobotę święto Św. Marii Magdaleny.
 9. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i zapraszamy do udziału we Mszy Św. w dniu patronalnego święta.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii oraz na renowację polichromii, zapewniając o codziennej modlitwie w intencji ofiarodawców, zwłaszcza we środę na Nowennie.
 12. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Maria Zając, Krzysztof Klocek, Jolanta Zielińska. Dobry Jezu…
 13. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam we wszystkim, co przyniesie nadchodzący tydzień. Bóg jest zawsze z nami. Niech Jego Słowo oświetla nasze drogi.