Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

30 lipca 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Zgromadzeni na Eucharystii, uświadamiamy sobie, jak wielkim darem jest możliwość spotkania się z Chrystusem, który nie tylko do nas mówi, ale także daje nam się na pokarm w drodze do wieczności. Trzeba jednak odnajdywać i ożywiać w sobie nieustannie potrzebę spotkania z naszym Panem, który jest dla nas Drogą, Prawdą i Życiem, najcenniejszym skarbem Kościoła, wypełniającym nasze serca miłością Boga.

Aktem szczerego żalu oczyśćmy nasze serca z grzechów, abyśmy mogli godnie sprawować Najświętszą Ofiarę.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiaj po Mszy Św. o 12.15 w naszym kościele koncert pt. „Słynne AVE MARIA” w ramach festiwalu „Wakacje z muzyka w Nowym Sączu”. Serdecznie zapraszamy.
 2. W Bazylice Św. Małgorzaty rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Program odpustu w gablocie ogłoszeń.
 3. W tym tygodniu:
  1. W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, założyciela zakonu Jezuitów.
  1. We wtorek wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dra Kościoła. Rozpoczyna się miesiąc sierpień, obchodzony w naszej ojczyźnie jako miesiąc trzeźwości. W odpowiedzi na apel biskupów polskich, podejmijmy postanowienia abstynencji, modlitwy i czynów pokutnych w intencji uproszenia trzeźwości dla naszego narodu, naszych rodzin i wspólnot.
  1. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać odpust zupełny, zwany „Porcjunkuli”, związany ze wspomnieniem MB Anielskiej. W tym celu należy nawiedzić kościół, odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga, przyjąć Komunię Św., pomodlić się w intencji Ojca Św. oraz wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, także lekkiego.
  1. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.
  1. W I czwartek o 17.00 adorację Najśw. Sakramentu poprowadzą członkowie Straży Honorowej NSPJ. Podczas adoracji okazja do spowiedzi św.
  1. W I piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a. Wotywy o Najśw. Sercu PJ o 6.00, 8.00 i 18.00. Na St. Cmentarzu o 6.30. Spowiedź Św. od 6.00 – 9.30 i po południu od 16.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Misje Św.
  1. W I sobotę posługa sakramentalna chorym. O 17.30 modlitwą różańcową rozpoczniemy comiesięczne nabożeństwo fatimskie I. Sobót. O 18.00 Msza Św. z homilią i procesja z figurą MB Fatimskiej. Zachęcamy do udziału.
  1. W przyszłą niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego.
  1. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i zachęcamy do udziału we Mszy Św.
 4. Zapisy na XLI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę z grupą 20, – św. Kazimierza, w kancelarii parafialnej.
 5. „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii a także na pokrycie kosztów renowacji polichromii. Wszystkich ofiarodawców polecamy łaskawości Bożej i zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 7. Odeszli do wieczności: Krzysztof Tarasek, Adam Migacz i Zofia Podobińska. Dobry Jezu…
 8. Niech nasze dobre postanowienia na rozpoczynający się miesiąc sierpień a także wszelkie wysiłki podejmowane dla budowania przyszłości opartej o prawo Ewangelii, pobłogosławi Trójjedyny Bóg.