Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 18 lipca 2021

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Zebrani dzisiaj na Eucharystii, jesteśmy podobni do Apostołów z dzisiejszej Ewangelii, którzy wracając ze swojej ewangelizacyjnej posługi, gromadzą się przy Jezusie, aby opowiedzieć Mu o tym wszystkim, czego nauczali i co zdziałali. My również chcemy powierzyć Jezusowi to wszystko, co wydarzyło się w minionym tygodniu, a jednocześnie odpocząć w Jego obecności. Niech udział w tej Mszy Św. będzie dla nas sposobnością, aby choć na chwilę odłożyć na bok nasze codzienne troski i doświadczyć duchowego odpoczynku w Bożej obecności. Naszą modlitwą i składanymi dziś na tacę ofiarami zechciejmy wesprzeć Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
Na początku Mszy Św. przeprośmy za nasze grzechy i zaniedbania, abyśmy mogli godnie ją sprawować.

Informacje duszpasterskie

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

W imieniu Ks. Rektora i całej wspólnoty Seminarium Tarnowskiego składamy serdeczne podziękowanie za złożone dzisiaj ofiary na tacę.

W starosądeckim klasztorze Sióstr Klarysek trwa nowenna ku czci Św. Kingi. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

W tym tygodniu:

We wtorek uroczystość Św. Małgorzaty, Dziewicy i Męczennicy, patronki naszego miasta. Uroczystość odpustowa w Bazylice Św. Małgorzaty.

We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy oraz za Ojczyznę i P. Prezydenta RP z int. Stowarzyszenia Wspierania Prezydenta Andrzeja Dudy. Serdecznie zapraszamy do udziału.

We czwartek święto Św. Marii Magdaleny.

W piątek święto Św. Brygidy, patronki Europy.

W sobotę wspomnienie Św. Kingi, Patronki naszej diecezji.

W przyszłą niedzielę dzień modlitwy w intencji kierowców z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo pojazdów mechanicznych po Mszy św. o 12.15. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, zbiórka do puszek na wsparcie dotkniętych klęskami żywiołowymi.

Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i zapraszamy do udziału we Mszy Św. w dniu patronalnego święta.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Zapisy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasna Górę, w kancelarii parafialnej.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii, zapewniając o codziennej modlitwie w intencji ofiarodawców, zwłaszcza we środę na Nowennie.

Umocnieni udziałem w Uczcie Eucharystycznej przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech ono umocni nas w wiernym kroczeniu za Chrystusem i dawaniu świadectwa o naszej przynależności do Niego.