Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA SYNODALNA 25 lipca 2021

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Jak w każdą niedzielę gromadzimy się we wspólnocie Kościoła na Eucharystii, aby usłyszeć słowo Boże i przyjąć Ciało Pańskie w Komunii Św. Słowo „wspólnota” przypomina nam, że wszyscy, którzy wraz z nami przychodzą, by uczestniczyć w tej Najświętszej Ofierze, są naszymi braćmi i siostrami; są tymi, którzy nas kochają i którym my winni jesteśmy miłość. Cud rozmnożenia chleba, o którym dziś usłyszymy, niech będzie dla nas zachętą do realizacji przykazania miłości poprzez dostrzeganie wokół siebie bliźnich, oczekujących na gest dobroci z naszej strony. Niech Boża miłość, która w Jezusie najpełniej się objawiła a w Eucharystii jest nieustannie uobecniana, obejmie także każdego z nas i uzdolni nas do dawania jej świadectwa w codziennym życiu.
Na początku Mszy Św., uznajmy przed Bogiem, że jesteśmy grzeszni i prośmy o miłosierdzie nad nami.

Informacje duszpasterskie

Dzisiaj, w odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc ofiarom klęsk żywiołowych.

Z racji przypadającego dzisiaj wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców, pamiętajmy w modlitwie o kierujących pojazdami i podróżujących. Po Mszy Św. o 12.15 błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.

W tym tygodniu:

 • W poniedziałek wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, wypraszając potrzebne łaski żyjącym a zmarłym wieczną radość.
 • We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do udziału.
 • We czwartek wspomnienie Św. Marty.
 • W piątek o 17.00 Drogą Krzyżową rozpocznie się comiesięczne nabożeństwo o trzeźwość oraz o uzdrowienie z wszelkich zniewoleń duszy i ciała, na które złożą się następnie: Różaniec, Msza Św., nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, adoracja i uczczenie relikwii Św. Charbela z modlitwą wstawienniczą. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.
 • W sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, założyciela zakonu Jezuitów.
 • W przyszłą niedzielę w Bazylice św. Małgorzaty rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Szczegóły na plakatach.
 • Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych i zapraszamy do udziału we Mszy Św. w dniu patronalnego święta.
 • Na prośbę Urzędu Miasta informujemy, że dzisiaj w godz. 9.00-17.00 w Parku Strzeleckim jest możliwość przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19 bez konieczności uprzedniej rejestracji.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 • Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich darczyńców zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji.
 • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: † Maria Bednarek, † Mieczysław Paciorek i † Zofia Kaczwińska. Dobry Jezu…
 • Niech dzisiejsza Eucharystia napełni nas mocą do miłowania każdego człowieka, a zwłaszcza tych, którzy szczególnie potrzebują naszego wsparcia.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.