Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 11 lipca 2021

Wprowadzenie do Mszy Świętej

„Ożyje serce szukające Boga”, to refren śpiewanego dzisiaj psalmu. Nasze serca, często przygnębione, mogą znów ożyć, jeśli szukają Boga. Nie jest to łatwe w codzienności, wypełnionej hałasem świata i przyziemnymi sprawami, które nas pochłaniają. To właśnie w Eucharystii, którą sprawujemy Bóg pozwala się nam się odnaleźć, gdy słuchamy Jego słowa i przyjmujemy Chrystusa w Komunii Św. Podobnie jak apostołom w Ewangelii, którą usłyszymy, Jezus powierza nam trudną misję do wykonania – mamy być apostołami Jego miłości, bez lęku o Nim mówić i świadczyć swoją postawą o Jego wielkości wobec wszystkich, szczególnie tych najbardziej potrzebujących, zanosząc im prawdziwą miłość, która w Bogu ma swoje źródło. Wtedy naprawdę nasze serce „ożyje”.
Za nasze grzechy, zaniedbania dobrego i niewierności szczerze Boga przepraszajmy, wzywając Jego miłosierdzia nad nami.

Informacje duszpasterskie

W tym tygodniu:

W poniedziałek wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika.

We wtorek wspomnienie ŚŚ. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników, patronów drugorzędnych naszej Diecezji.

We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.

We czwartek wspomnienie Św. Bonawentury, bpa i dra Kościoła.

W piątek wspomnienie NMP z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej. O 17.30 Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzą członkowie Sądeckiej Wspólnoty Karmelitańskiej. O 18.00 uroczysta Msza Św. dziękczynna za Szkaplerz Święty, w intencji sądeckiej wspólnoty Karmelu. Zapraszamy wszystkich, szczególnie tych, którzy noszą Szkaplerz święty oraz osoby, które pragną przyjąć i nosić szkaplerz. Podczas Mszy Św. obrzęd przyjęcia do wspólnoty Szkaplerza Św. Gorąco zachęcamy, aby przyjąć i nosić Szkaplerz Święty, jako zadatek łask Bożych i znak przynależności do wspólnoty Maryjnej. 

W tym dniu w starosądeckim klasztorze Sióstr Klarysek rozpoczyna się nowenna przed odpustem ku czci Św. Kingi. Szczegóły na afiszach.

W przyszłą niedzielę składka na tacę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Prosimy o ofiary na ten cel.

Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i zapraszamy do udziału we Mszy Św. w dniu patronalnego święta.


Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


Zapisy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę, w kancelarii parafialnej.


„Bóg zapłać” za ofiary złożone do puszek na pomoc poszkodowanym przez trąbę powietrzną i gradobicie a także za ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii.

W dalszym ciągu trwają prace na St. Cmentarzu przy odbudowie muru i zaplecza gospodarczego. Wszystkich darczyńców zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji, szczególnie we środę na Nowennie.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: † Ryszard Bachurski i † Maria Wójcik-Gruca. Dobry Jezu…

Od czasów apostolskich, jak przez wieki, tak i dzisiaj Jezus posyła swoich uczniów. Z tej świątyni posyła także i nas, abyśmy byli Jego głosem. Prawda, którą przekazuje nam Jego słowo, niech działa w naszym życiu i promieniuje na serca tych, których spotkamy.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.