Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Święto Przemienienia Pańskiego

6 sierpnia 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

„To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!”(Mt 17,5) – te słowa Boga Ojca rozbrzmiewają dziś z nową mocą, kierując naszą uwagę na Jezusa Chrystusa. W święto Przemienienia Pańskiego – odpowiadając na wezwanie płynące z nieba – chcemy wołać: „Ukaż mi, Panie, swą twarz! Daj mi usłyszeć Twój głos!…”. Niech udział we Mszy św., a po niej w adoracji Najświętszego Sakramentu będzie prawdziwym zapatrzeniem i zasłuchaniem w głos Oblubieńca, który nas umiłował. Do końca umiłował.

Na początku Mszy Św. przepraszajmy za nasze grzechy, zaniedbania dobra i niewierności, które niszczą nasze relacje z Bogiem i ludźmi, byśmy w jak najlepszym usposobieniu mogli uczestniczyć w Najświętszej Ofierze.

Informacje duszpasterskie

 1. W tym tygodniu:
 2. We wtorek wspomnienie Św. Dominika.
 3. We środę wspomnienie Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein). O 18.00 Msza Św. wotywna i nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
 4. We czwartek święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 5. W piątek wspomnienie św. Klary.
  1. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II w Krakowie. Po Mszy Św. o 15.15 spotkanie organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę grupy 20 – św. Kazimierza. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej.
  1. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitych łask Bożych i zapraszamy do udziału we Mszy Św.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i Parafii. Wszystkich darczyńców zapewniamy o wdzięcznej pamięci w codziennej modlitwie, szczególnie na Mszy Św. wotywnej i Nowennie w każdą środę.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 8. Św. Jan XXIII mówił: „Nigdy człowiek nie jest tak wielki, jak wtedy, gdy klęczy przed Bogiem”. Podążając za tymi słowami świętego papieża, pozostańmy w świątyni na chwilę adoracji i wspólnie oddajmy cześć Zbawicielowi, który pozostał z nami w Najświętszym Sakramencie. – Adoracja.