Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 czerwca 2024

Wprowadzenie liturgiczne

W kolejną niedzielę pragniemy podczas Eucharystii spotkać się z Chrystusem, aby nabrać sił duchowych do codziennego zmagania się z trudnościami, które są nieodłącznym elementem naszego życia. Mając przed oczyma ewangeliczny obraz wzburzonych fal, pragniemy zaprosić Chrystusa do łodzi naszego życia, którą płyniemy do celu ziemskiej wędrówki, którym jest wieczność. On podobnie, jak z Apostołami, jest obecny także wśród nas i towarzyszy nam, gdy burze tego świata stwarzają zagrożenia, których sami nie jesteśmy w stanie się przezwyciężyć. Prośmy Jezusa, abyśmy w każdej sytuacji mieli pewność płynącą z wiary, że On właśnie ma moc uspokoić wzburzone fale i z Nim możemy bezpiecznie przeprawić się przez wody tego świata. Niech Boże słowo i Ciało Chrystusa, które przyjmiemy podczas tej Mszy Św. wzmacniają w nas poczucie Bożej bliskości.

Informacje duszpasterskie

  1. W tym tygodniu:
  2. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
  3. We środę wspomnienie Św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MBNP. O 19.00 w sali na plebanii spotkanie Grupy Biblijnej.
  4. We czwartek liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W naszej świątyni całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy po Mszy Św. 9.00. Bardzo prosimy, by w miarę możliwości, każdy z nas poświęcił w tym dniu chwilę na modlitwę przed Jezusem wystawionym w monstrancji. Uczyńmy to według następującego porządku: 10.00-11.00: ul. Barbackiego, Bema, Czarnieckiego, Pl. Dąbrowskiego, Długosza, Strzelecka; 11.00-12.00: ul. Grodzka, Jagiellońska, Pl. Św. Kazimierza, Kilińskiego, Konarskiego, Kopernika; 12.00-13.00: ul. Kościuszki, Krasińskiego, Kunegundy, Pl. Kuźnice, Łokietka, Śniadeckich, Tłoki; 13.00-14.00: ul. Matejki, Mickiewicza, Młyńska, Narutowicza, Podmłynie, Radziecka; 14.00-15.00: ul. Ogrodowa, Parkowa, Pola, Rajska, Sienkiewicza, Sobieskiego, Stolarska, Sygańskiego, Szwedzka; 15.00-16.00: Godzina Miłosierdzia – zapraszamy wszystkich chętnych; 16.00-17.00: Zapolskiej, Żeglarska, Żeromskiego, Boya Żeleńskiego, A. Konstanty, Krótka; 17.00-17.30: Tatrzańska, Tetmajera, Wałowa, Wąsowiczów, Al. Wolności, Wolska, Wrześniowska; 17.30: Różaniec; 18.00: Zakończenie adoracji i Msza Św.
  5. W piątek wspomnienie św. Ireneusza bpa i męczennika. O 17.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej rozpoczniemy comiesięczne czuwanie modlitewne w int. trzeźwości naszego narodu i uwolnienia od wszelkich zniewoleń duszy i ciała, na które złożą się następnie: Różaniec, Msza Św., nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, adoracja, modlitwa o uwolnienie i oddanie czci relikwiom świętych. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.
  6. W sobotę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Składka w tym dniu przeznaczona jest na tzw. świętopietrze – do dyspozycji Ojca Świętego. Msze Św. w kościele na Starym Cmentarzu o 6.30, 8.00 i 17.00; w kościele Św. Kazimierza o 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 15.15. i 18.00. Postarajmy się uczestniczyć w tym dniu w Mszy Św., by wyrazić naszą jedność z aktualnym następcą Św. Piotra i Kościołem Powszechnym.
  7. W przyszłą niedzielę w kościele Św. Kazimierza odpust ku czci MB Nieustającej Pomocy, której obraz obecny w bocznym ołtarzu kościoła, stał się znakiem Jej szczególnej obecności, o czym świadczą liczne łaski, które otrzymują wierni, wzywając Jej wstawiennictwa. Msze Św. według porządku niedzielnego. Sumę odpustową o 12.15 odprawi i będzie głosił Słowo Boże, Ks. Dr Grzegorz Stochel z Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Na 15.15 zapraszamy na Mszę Św., połączoną z odnowieniem ślubów, małżonków, którzy w tym roku obchodzą diamentowy, złoty i srebrny jubileusz małżeński a także obchodzących 1, 10, 20, 30, 40 rocznicę ślubu i ich rodziny, by wspólnie dziękować za łaski i wypraszać Boże bł. dla jubilatów i ich rodzin.
  8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii, polecając wstawiennictwu MBNP wszystkich darczyńców.
  9. W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności: Maria Gargas. Dobry Jezu…
  10. Umocnieni słowem Bożym i Ciałem Chrystusa powracamy do świata naszych codziennych obowiązków, by cierpliwie płynąć do celu naszego życia. Niech nas w tym wspiera nas Bóg swoim błogosławieństwem.