Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

30 czerwca 2024

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Dzisiaj w kościele Św. Kazimierza przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy Bogu za liczne łaski, których doświadczają wierni, modlący się przed Jej obrazem obecnym od 60 lat w bocznym ołtarzu naszej świątyni. Przez orędownictwo Matki Bożej, gotowej nam nieustannie pomagać, polecajmy Bogu nasze smutki i radości, troski i cierpienia, ufając, że wszystko, co z woli Bożej staje się naszym udziałem, ma sens w planach Bożej Opatrzności, która czuwa nad nami.

Słowo Boże głosi dzisiaj w naszej wspólnocie Ks. Dr Grzegorz Stochel z Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, którego serdecznie witamy, polecając Jego osobę i posługę wstawiennictwu i opiece MBNP.

Na początku Mszy Św. oczyśćmy nasze serca aktem szczerego żalu i prośmy Boga o przebaczenie naszych grzechów.

Informacje duszpasterskie

 1. Suma odpustowa o 12.15 pod przewodnictwem dzisiejszego kaznodziei, Ks. Dra Grzegorza Stochela. Na 15.15 zapraszamy małżonków obchodzących jubileusze i rocznice sakramentu małżeństwa oraz ich rodziny na wspólną modlitwę i odnowienie ślubów małżeńskich.
  1. W tym tygodniu:
  1. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc lipiec, poświęcony w modlitewnej tradycji Kościoła czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa.
  1. We wtorek święto NMP Tuchowskiej. Trwa Wielki Odpust w Tuchowie. Szczegóły na afiszach i na stronie internetowej sanktuarium.
  1. We środę święto Św. Tomasza Apostoła. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy, podczas której będziemy głosić kazania mistagogiczne na temat Eucharystii, rozważając i wyjaśniając znaczenie poszczególnych części Mszy Św. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych krótkich katechezach, mających na celu pogłębienie treści tekstów i obrzędów liturgicznych.
  1. W I Czwartek o 17.00 adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzą członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Podczas adoracji okazja do Spowiedzi Św.
  1. W I Piątek wotywy o Najświętszym Sercu PJ o 6.00, 8.00 i 18.00. Jak zawsze składka w tym dniu przeznaczona jest na misje święte. Spowiedź Św. od 6.00 – 9.30 i po południu od 16.00.
  1. W I sobotę wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, patronki misji św. Diecezji Tarnowskiej. Jest to również patronalne święto Apostolstwa Chorych. Pokutny Fatimski Różaniec o 17.30 rozpocznie comiesięczne nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP., na które złożą się następnie Msza Św. i procesja z figurą MB Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie, które jest odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej z Fatimy.
  1. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu patronalnego święta.
 2.  „Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia b.r. Mszą Św. na Placu Katedralnym w Tarnowie o 6.30, transmitowaną przez Radio RDN. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej. Więcej informacji o pielgrzymce na stronie internetowej http://pielgrzymkatarnowska.pl
 3. Bóg zapłać za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Darczyńców polecamy Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza na Nowennie w każdą środę.
 4. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności: † Stanisława Kler, † Maria Lachor, † Maria Żurek, † Barbara Krok. Dobry Jezu…
 5. Wzywając wstawiennictwa Matki Bożej Nieustającej Pomocy, przyjmijmy Boże błogosławieństwo