Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

13 luty 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Stając przy ołtarzu, jak w każdą niedzielę, pragniemy przez słuchanie Słowa Bożego i przyjęcie Ciała i Krwi Pańskiej w Komunii Św. umocnić naszą wiarę, która jest fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, na którym możemy oprzeć naszą nadzieję i zaufanie do Boga, by w tym świecie pełnym kontrastów dostrzec drogę, która zaprowadzi nas do prawdziwego szczęścia. Niech udział w tej Mszy Świętej pomoże nam stawać się błogosławionymi, czyli szczęśliwymi. Otwórzmy nasze serca, aby Jezus przychodzący na ołtarz mógł je napełnić swoją łaską.

Za grzechy, zaniedbania w czynieniu dobra i wszelkie niewierności, przeprośmy teraz Boga, aby godnie uczestniczyć w Najświętszej Ofierze.

Informacje duszpasterskie

 1. Ogłoszenie Wojskowej Komisji Uzupełnień.
  1. W tym tygodniu:
 2. W poniedziałek święto Św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.
 3. We wtorek o 19.00 w sali przy kościele NSPJ kolejne spotkanie z cyklu „Bóg-Honor-Ojczyzna. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 4. We środę, z racji 16 dnia miesiąca o 17.30 Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzą członkowie Sądeckiej Wspólnoty Karmelitańskiej. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy oraz w int. Ojczyzny i P. Prezydenta z int. Stowarzyszenia „Ruch Społeczny Wsparcia Prezydenta RP Andrzeja Dudy”.
 5. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a także już od dzisiaj do nabywania „Kaziukowych Serc”, przygotowanych przez Panie z CARITAS naszej parafii a związanych ze zbliżającym się parafialnym odpustem. Dochód przeznaczony jest na paczki świąteczne dla ubogich.
 7. Ponawiamy prośbę Caritas Diecezji Tarnowskiej o przekazywanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas naszej diecezji.
 8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii, zapewniając wszystkich darczyńców o codziennej modlitwie w ich intencji, zwłaszcza podczas Mszy Św. wotywnej i Nowenny w każdą środę.
 9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Joanna Plichta i Stanisław Kopeć. Dobry Jezu…
 10. Gdy z nadzieją otwieramy nasze serca na łaskę Ducha Świętego, możemy być pewni, że owocem będzie rozeznanie drogi, która prowadzi do szczęścia. Niech błogosławieństwo Boże, które przyjmiemy, umocni nas na drodze wiary, nadziei i miłości.