Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

V NIEDZIELA ZWYKŁA

V NIEDZIELA ZWYKŁA

6 luty 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

„Będę Cię sławił, Panie, z całego serca, bo usłyszałeś słowa ust moich. Będę Ci psalm śpiewał wobec aniołów, pokłon Ci oddam w Twoim świętym przybytku” (Ps 138,1-2) – tymi słowami psalmu modli się dzisiaj Kościół w liturgii. Wyrażają one istotę liturgicznych obrzędów i naszego w nich udziału. Przychodzimy do świątyni w Dniu Pańskim, aby uwielbiać naszego Stwórcę i oddać Mu należną cześć. Niech nasze serca przepełnia radość ze spotkania z naszym Panem, który przychodzi do nas w swoim słowie i Komunii Św.

Aby nasze uwielbienie było miłe Bogu, uznajmy że jesteśmy grzeszni i prośmy dar Jego Miłosierdzia nad nami.

Informacje duszpasterskie

 1. Trwa miesiąc luty, poświęcony w tradycji modlitewnej Kościoła pamięci o konających.
  1. W tym tygodniu:
 2. W poniedziałek o 19.00 spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.
 3. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
 4. We czwartek wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy.
 5. W piątek wspomnienie NMP z Lordes – Światowy Dzień Chorego. Z tej racji zapraszamy wszystkich chorych i starszych na Mszę Św., połączoną z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o 11.00. Zdrowych prosimy, by pomogli tym osobom przybyć do kościoła na wspólną modlitwę.
 6. W dniach od 11-13 marca 2022 r. Duszpasterstwo Akademickie przy naszej parafii zaprasza na Kurs Przedmałżeński w formie weekendowych rekolekcji. Rozpoczęcie w piątek 11 marca 2022 r. o 19.00. Zapisy przez email lub sms, szczegóły na afiszach.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 8. Ponawiamy prośbę Caritas Diecezji Tarnowskiej o przekazywanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas naszej diecezji.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii, zapewniając wszystkich darczyńców o codziennej pamięci w modlitwie, zwłaszcza na Nowennie w każdą środę.
 10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Halina Maderak i Stefan Rusnak. Dobry Jezu…
 11. Adoracja Najświętszego Sakramentu.