Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

20 luty 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Przychodzimy na Mszę Św., która jest aktem miłości Boga do człowieka. Syn Boży składa się za nas Bogu Ojcu w ofierze. Dzisiaj Chrystus zaprasza nas na trudną lekcję na temat miłości każdego człowieka, także nieprzyjaciół a więc tych, których kochać najtrudniej. Zasłuchani w słowa Mistrza i zapatrzeni w Jego przykład, zbliżmy się do ołtarza, prosząc, aby hojnie udzielił nam swego Ducha. Dzisiaj naszą modlitwą i składanymi na tacę ofiarami wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, które przygotowuje nowych kapłanów dla diecezji i do pracy na misjach.

Ponieważ przez grzech, stajemy się nieprzyjaciółmi Boga, prośmy Go o przebaczenie, abyśmy mogli godnie uczestniczyć w Najświętszej Ofierze.

Informacje duszpasterskie

 1. W imieniu Ks. Rektora i całej wspólnoty Seminarium Duchownego w Tarnowie dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę ofiary na Jego utrzymanie.
 2. Dzisiaj w parafii Ducha Św. odbywa się kiermasz ciast dla Matyldy. Szczegóły na afiszu.
 3. W tym tygodniu:
 4. We wtorek Święto Katedry Św. Piotra Apostoła.
 5. We środę wspomnienie Św. Polikarpa, Bpa i Męczennika. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy oraz rozpoczęcie Nowenny do Św. Kazimierza przed odpustem parafialnym, którą będziemy odprawiać w łączności z Mszą Św. o 18.00. Zapraszamy do udziału, by przez wstawiennictwo naszego Patrona wypraszać potrzebne nam i całej parafii łaski.
 6. We czwartek o 19.00 w sali na plebanii spotkanie grupy biblijnej.
 7. W piątek Drogą Krzyżową o 17.00 rozpoczniemy comiesięczne czuwanie w intencji trzeźwości narodu oraz uwolnienia od zniewoleń duszy i ciała, na które złożą się następnie: Różaniec, Msza św. z homilią, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, adoracja i modlitwa o uzdrowienie. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a także do nabywania Kaziukowych Serc, związanych z odpustem ku czci św. Kazimierza, z których dochód przeznaczony jest na świąteczną pomoc ubogim.
 9. Duszpasterstwo Akademickie i Szkoła Maryi zapraszają chętnych na rekolekcje formacyjno-ewangelizacyjne. Rozpoczęcie w piątek o 18 00 w domu katechetycznym przy ul. Kunegundy 12a (szczegóły na afiszach).
 10. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Sączu informuje o zamiarze utworzenia I klasy sportowej, siatkarskiej i IV klasy sportowej, siatkarsko-piłkarskiej. Szczegóły na stronie internetowej szkoły i w sekretariacie.
 11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” zapłać za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. W najbliższym czasie rozpoczniemy prace związane renowacją polichromii kościoła Św. Kazimierza. Wszystkich wspierających duchowo i materialnie nasz kościół i parafię polecamy dobroci Boga w codziennej modlitwie, zwłaszcza podczas środowej nowenny.
 12. W tygodniu odeszli do wieczności: Edward Trzajna i Lucyna Skrzypiec. Dobry Jezu…
 13. Umocnieni spotkaniem z Jezusem wrócimy do naszej codzienności. G.K. Chesterton napisał: „Biblia mówi nam, abyśmy kochali naszych bliźnich, a także naszych wrogów, prawdopodobnie dlatego, że to przeważnie ci sami ludzie” Niech nas w tym umacnia Boże błogosławieństwo.