Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

22 maja 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

W VI niedzielę wielkanocną, stając przy ołtarzu Chrystusa, usłyszymy słowa Apostołów: „Niektórzy bez naszego upoważnienia wyszli od nas i zaniepokoili was naukami, siejąc zamęt w waszych duszach” (Dz 15,24). Żyjemy w czasach szczególnego zamętu i na co dzień słyszymy mnóstwo słów, które niosą różne treści. Zasadnicze pytanie brzmi: które z nich są prawdziwe? Które naprawdę służą miłości? „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę” – usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii (J 14,23). To jest niezmienna prawda. Zachowywanie nauki Chrystusa jest świadectwem miłości do Niego. Przyjmijmy zatem Jego słowo, które nas poprowadzi i Komunię Św., która nas umocni i pozwoli zaznać prawdziwego pokoju.

Na początku Eucharystii przepraszajmy Boga za nasze grzechy.

Informacje duszpasterskie

 • Dziś sądeckie parafie rozpoczynają wydarzenie o nazwie „Poruszenie – w Duchu, w Prawdzie, w Sączu”. Na placach i ulicach miasta można będzie spotkać osoby dzielące się swoją wiarą i zapraszające na modlitewne spotkania, tzw. „Wieczory świadectw” podczas trwania nowenny przed Zesłaniem Ducha Św., od piątku 27 maja do soboty 4 czerwca w wybranych parafiach. Rozpoczęcie o 19.30. Szczegółowe informacje na plakacie. Zachęcamy, aby w tym czasie chętniej podejmować rozmowy na temat wiary, aby był to czas dawania osobistego świadectwa.
 • Zapraszamy do udziału w nabożeństwie majowym, które odprawiamy w kościele Św. Kazimierza po Mszy Św. o 18.00 a na St. Cmentarzu o 18.00.
 • W tym tygodniu:
  • W poniedziałek, wtorek i środę kwartalne dni modlitw o urodzaje. Prosimy Boga, aby nikomu na świecie nie brakowało codziennego chleba
  • We wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  • We środę o 18.00 Wotywa i Nowenna ku czci MBNP, połączona z nabożeństwem majowym.
  • We czwartek wspomnienie Św. Filipa Nereusza. Z okazji obchodzonego Dnia Matki postarajmy się okazać im wdzięczność, zwłaszcza poprzez modlitwę za nie, aby żyjącym Bóg hojnie błogosławił a zmarłym dał radość wieczną.
  • W piątek rozpoczęcie nowenny przed Zesłaniem Ducha Św., którą będziemy odprawiać w łączności z Mszą Św. wieczorną o 18.00. Droga Krzyżowa o 17.00 rozpocznie comiesięczne nabożeństwo w int. trzeźwości narodu oraz uwolnienia od wszelkich zniewoleń duszy i ciała, na które złożą się następnie: Różaniec, Msza Św., nabożeństwo majowe, adoracja i modlitwa o uzdrowienie. Całość zakończy Apel Jasnogórski.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży – Sącz Boga – zaprasza na comiesięczną Mszę Św. dla młodych z cyklu „Światłość w Ciemności” o 19.30 w Parafii św. Heleny w Nowym Sączu. Więcej informacji na fanpage’u i plakacie.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 • Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii MB Niepokalanej w Nowym Sączu organizuje wypoczynek nad morzem. Oferta skierowana jest do rodzin z dziećmi, młodzieżą, mile widziane są babcie i dziadkowie. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii parafii MB Niepokalanej do końca maja. Tel. do organizatora 517533796.
 • Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na potrzeby kościoła i parafii. Wszystkich darczyńców polecamy Bogu w modlitwie i podczas Nowenny.
 • „Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi” (Ps 67,2). Tymi słowami psalmu modliliśmy się dzisiaj. Niech Boże zmiłowanie uzdalnia nas do wypełniania Jego pouczeń. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.