Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PJ. NIEDZIELA SYNODALNA

29 maja 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego uobecnia dzień, w którym Jezus żegna się z uczniami i wstępuje do nieba. Choć niewidzialny w ludzkiej postaci, pozostał jednak z nami w sakramentach świętych, zwłaszcza w Eucharystii, której celebrację rozpoczynamy. Niebo jest także celem naszych dążeń, gdzie zaprasza nas dzisiaj Jezus, „zasiadając po prawicy Bożej”. Rozpoczynając udział w Eucharystii przeprośmy Boga za nasze grzechy i prośmy o przebaczenie.

Informacje duszpasterskie

 1. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św., którą odprawiamy po Mszy Św. o 18.00. W naszym mieście od piątku trwamy w nowennie pod hasłem: – PORUSZENIE. w Duchu, w Prawdzie, w Sączu, W parafiach odbywają się wieczory świadectw. W naszej parafii takie nabożeństwo odbędzie się we wtorek, 31.05.2022 o 19:30, i poprzedzone będzie mszą świętą o 18:00, nabożeństwem majowym, oraz różańcem. Podczas spotkania usłyszymy świadectwo, Słowo Boże i modlitwę uwielbienia. Serdecznie zapraszamy.
 2. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek i wtorek egzaminy przed Bierzmowaniem dla uczniów klas VII według ustalonego harmonogramu.
  • W poniedziałek recital organowy o 19.30 a we wtorek o 15.30. Są to recitale egzaminacyjne uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Sączu. Serdecznie zapraszamy.
  • We wtorek święto Nawiedzenia NMP – zakończenie nabożeństw majowych.
  • We środę wspomnienie św. Justyna, męczennika. O 18.00 Msza Św. wotywna i nowenna ku czci MBNP. Rozpoczyna się miesiąc czerwiec, poświęcony czci NSPJ. Litania do Bożego Serca codziennie po Mszy Św. o 18.00 a na St. Cm. po Mszy Św. o 6.30.
  • W I Czwartek adorację Najświętszego Sakramentu o 17.00 poprowadzą członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Podczas adoracji okazja do Spowiedzi Św. przed I Piątkiem.
  • W I Piątek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy męczenników. Wotywy o NSPJ o 6.00, 8.00, 17.00 dla dzieci i 18.00. Na St. Cmentarzu o 17.00. Spowiedź Św. od 6.00 – 9.30 i po południu od 16.00.
  • W I Sobotę posługa sakramentalna chorym w domach od 8.00. Modlitwą różańcową o 17.30 rozpoczniemy nabożeństwo I-sobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP, na które złożą się następnie Msza Św. z homilią i procesja z figurą MB Fatimskiej.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św. W Polsce dzień dziękczynienia.
  • Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i zapraszamy na Eucharystię w dniu patronalnego święta.
 3. Parafia św. Małgorzaty organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 4 – 12 lipca br. Informacje na stronie parafialnej, w kancelarii i pod telefonem 785-629-619.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. Trwają prace renowacyjne polichromii kościoła Św. Kazimierza. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na ten cel w ostatnim tygodniu. Wszystkich darczyńców polecamy Bogu w codziennej modlitwie oraz we Mszy Św. wotywnej i podczas Nowenny w każdą środę.
 6. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Stanisław Gwóźdź. Dobry Jezu…
 7. Kończymy tę Eucharystię. Niech płynące z niej błogosławieństwo umocni nas do dawania świadectwa o prawdzie Ewangelii, od którego zależy osiągnięcie celu naszego życia, którym jest niebo.