Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

15 maja 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

„I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły” – te słowa z Apokalipsy Św. Jana Apostoła usłyszymy dziś w liturgii. Ich spełnienie jest możliwe dzięki zwycięstwu Chrystusa, który w czytanej dziś Ewangelii mówi do nas: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem” (J 13,34) i wzywa: „Wytrwajcie w miłości mojej”. Przekonani, że Jezus z miłością spogląda teraz na nas z uwagą słuchajmy Bożego Słowa i przyjmijmy Go do serca w Komunii Św.

Przeprośmy teraz Boga za nasze grzechy i prośmy o przebaczenie.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiaj o 12.15 rocznica I Komunii Św. dzieci klas IV.
 2. W ciągu tygodnia dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii Św. wraz z rodzicami i rodzeństwem zapraszamy na 18.00.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które odprawiamy w kościele Św. Kazimierza po Mszy Św. o 18.00, na St. Cm. o 18.00 a w soboty i niedziele po Mszy Św. o 17.00.
 4. W tym tygodniu:
 5. W poniedziałek Święto Św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za pasterza naszej diecezji, Ks. Bpa Andrzeja Jeża, z okazji jego imienin. O 17.30 Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzi Sądecka Wspólnota Karmelitańska.
  1. We środę wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego. O 18.00 Msza Św. wotywna oraz w int. Ojczyzny i P. Prezydenta RP z int. Stowarzyszenia „Ruch Społeczny Wsparcia Prezydenta RP Andrzeja Dudy” a następnie Nowenna ku czci MBNP połączona z nabożeństwem majowym. W związku z przypadającą w tym dniu 102 rocznicą urodzin Św. Jana Pawła II o 21.00 przy Skale Piotrowej na Sądeckich Plantach wspólna modlitwa i złożenie kwiatów.
  1. We czwartek o 19.00 w sali na plebanii spotkanie grupy biblijnej.
  1. Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i zapraszamy do stołu Pańskiego w dniu patronalnego święta.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 7. Zespół Promyczki Dobra zaprasza na koncert jubileuszowy 29 maja o 18.00 w Sądeckim Amfiteatrze w Parku Strzeleckim.
 8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za duchowe i materialne wsparcie naszego kościoła i parafii, zapewniając wszystkich darczyńców o codziennej modlitwie w ich intencji.
 9. Bóg przyszedł do nas w sakramencie Eucharystii, która urzeczywistnia miłość Boga do człowieka. Niech Boże błogosławieństwo pozwoli nam odpowiedzieć bezinteresowną miłością tym, wśród których przebywamy w prozie codzienności.