Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 maja 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

„Lepiej bowiem – jeżeli taka wola Boża – cierpieć, czyniąc dobrze, aniżeli źle czyniąc” (1 P 17). Te słowa apostoła Piotra usłyszymy dzisiaj podczas liturgii. To bardzo wymagająca, ale jasna wskazówka, którą winniśmy uczynić zasadą naszego postępowania. Każdego spotykają w życiu niepowodzenia i trudności, wcześniej czy później także cierpienie. Słowo Boże uświadamia nam, że rozwiązania ani pocieszenia w naszych problemach nie można znaleźć poprzez popełnianie grzechów ale w wiernym trwaniu przy Bogu i w nadziei na Boże rozwiązania. Módlmy się o to podczas tej Eucharystii.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiaj o 12.15 uroczystość rocznicy I Komunii Św. dzieci z klas IV.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w kościele Św. Kazimierza po Mszy Św. o 18.00 a na Starym Cmentarzu w dni powszednie o 18.00 a w soboty i niedziele po Mszy Św. o 17.00.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę dnia modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Niech ta intencja będzie obecna także w naszych prywatnych modlitwach.
 4. W tym tygodniu:
  1. We wtorek Święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za pasterza naszej diecezji, Ks. Bpa Andrzeja Jeża, z okazji imienin. O 17.30 z racji 16 dnia miesiąca Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzi Sądecka Wspólnota Karmelitańska.
  1. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna oraz w intencji naszej Ojczyzny i P. Prezydenta RP z int. Stowarzyszenia Wspierania P. Prezydenta Andrzeja Dudy a następnie Nowenna ku czci MBNP połączona z nabożeństwem majowym.
  1. We czwartek wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego. O 19.00 w sali na plebanii spotkanie Grupy Biblijnej.
  1. W piątek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Św., którą odprawiać będziemy w łączności z Mszą Św. o 18.00 i nabożeństwem majowym.
  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła oraz za kolejną ofiarę na renowację polichromii naszego kościoła. Wszystkich wspierających duchowo i materialnie nasz kościół i parafię polecamy Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza w każdą środę na Nowennie.
 7. Do wieczności odszedł † Stanisław Prusak. Dobry Jezu…
 8.  „Morze na suchy ląd zamienił” (Ps 66,6) – tymi słowami psalmu modliliśmy się dzisiaj. Bóg potrafi przemienić zło w dobro, nieszczęście w szczęście, śmierć w życie. Trwajmy więc z ufnością na modlitwie, wierni Jego słowu, aby rosła w nas nadzieja. Niech nas w tym wspomaga Boże błogosławieństwo.