Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

21. maja 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

„Uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu” (Dz 1,9). Obłok zabrał Jezusa sprzed oczu apostołów, ale jednocześnie obłok jest znakiem, że Jezus pozostał pośród nas w swoim Słowie sakramentalnych obrzędach i zapewnia nas, że gdzie dwaj albo trzej zebrani są w Jego imię, tam On jest pośród nich” (Mt 18,20). Obłok prowadził naród wybrany przez pustynię do ziemi obiecanej. Dzisiaj Jezus zaprasza nas także na wędrówkę – do nieba, które jest naszym przeznaczeniem. Obłokiem, znakiem tego wędrowania jest miłość. Tam, gdzie jest miłość, tam jest Bóg. A gdzie jest Bóg, tam jest już niebo. Prośmy podczas Eucharystii o łaskę nieustannego odnawiania miłości w naszym codziennym wędrowaniu.

Informacje duszpasterskie

 1. Trwa Nowenna do Ducha Św., którą odprawiamy w łączności z nabożeństwem majowym, które odprawiamy po Mszy Św. o 18.00 a na Starym Cmentarzu o 18.00 a w soboty i niedziele po Mszy Św. o 17.00.
 2. W tym tygodniu:
  1. We środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna do Ducha Św. i ku czci MBNP połączona z nabożeństwem majowym.
  1. W piątek wspomnienie Św. Filipa Nereusza – Dzień Matki, które w tym dniu otoczmy szczególnie naszą wdzięczną modlitwą, wypraszając żyjącym potrzebne łaski a zmarłym wieczną radość. O 17.00 Drogą Krzyżową rozpocznie się comiesięczne nabożeństwo o trzeźwość oraz uwolnienie od wszelkich zniewoleń duszy i ciała, na które złożą się następnie: Różaniec, Msza Św., nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo majowe, adoracja i modlitwa o uwolnienie oraz oddanie czci relikwiom świętych.
  1. W sobotę w Bazylice Katedralnej w Tarnowie Święcenia kapłańskie. Otoczmy naszą modlitwą diakonów, którzy przygotowują się do ich przyjęcia.
  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św. Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży „Sącz Boga” zaprasza na comiesięczne spotkania młodych z cyklu: „Światłość w Ciemności” o 19:30 w parafii św. Heleny. Szczegóły na afiszach.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii oraz na renowację polichromii naszej światyni, zapewniając wszystkich darczyńców o codziennej modlitwie w ich intencji, szczególnie podczas Nowenny we środę.
 5. „Bóg wstępuje wśród radosnych okrzyków” (Ps 47,6a). Umocnieni słowem i chlebem niebiańskim, z radością w sercu, podążajmy drogami naszej codzienności na spotkanie z Bogiem w niebie, dając świadectwo naszej wiary. Niech nas w tym umacnia Boże błogosławieństwo.