Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

V NIEDZIELA WIELKANOCY

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

7 maja 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

„Wam zatem, którzy wierzycie, cześć” (1 P 2,7) – te słowa apostoła Piotra, które usłyszymy dziś w liturgii odnoszą się także do nas, którzy dzięki wierze mamy łączność z Bogiem i jesteśmy świadomi Jego obecności w naszym życiu. Trwając w radości ze Zmartwychwstania Pańskiego, dziękujmy Bogu za dar zbawienia, jaki nam ofiarowuje w swoim Synu i prośmy o umocnienie naszej wiary, abyśmy mogli pełniej doświadczać Bożej obecności w życiu.

Informacje duszpasterskie

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które odprawiamy w kościele Św. Kazimierza codziennie po Mszy Św. o 18.00 a na St. Cmentarzu o 18.00, natomiast w soboty i niedziele po Mszy Św. o 17.00.
 2. W tym tygodniu:
  1. W poniedziałek Uroczystość Św. Stanisława, Bpa i Męczennika, Patrona Polski i naszej diecezji. W tym dniu przypada 78 rocznica zakończenia II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.
  1. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.
  1. W piątek o 19.00 I Spowiedź Św. dla uczniów klas III, ich rodziców, chrzestnych i rodzeństwa.
  1. W sobotę wspomnienie NMP z Fatimy. O 10.00, 11.30 i 13.00 Uroczystość I Komunii Św.
  1. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Diecezjalną Niedzielę Misyjną w związku z przypadającą w tym roku 50 rocznicą podjęcia przez księży z naszej diecezji posługi w krajach misyjnych. O 12.15 uroczystość rocznicy I Komunii Św. uczniów z klas IV. Także w przyszłą niedzielę Schola Dzieci Bożych organizuje kiermasz ciast oraz loterię fantową, z których dochód przeznaczony będzie na organizację Oazy. Do wylosowania cenne nagrody, m. in.: darmowe voucher’y (wałczery) na lody, bilety do LaserSchot oraz na kolejkę gondolowa w Krynicy. Każdy los wygrywa. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  1. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia a wśród nich Księdzu Prałatowi życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu patronalnego święta.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za duchowe i materialne wsparcie naszego kościoła i parafii i za kolejną ofiarę na renowację polichromii naszego kościoła.. Wszystkich darczyńców polecamy Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza w każdą środę na Nowennie.
 5. „Ziemia jest pełna Jego łaski” (Ps 33,5) – niech te słowa dzisiejszego psalmu towarzyszą nam w tym tygodniu, gdziekolwiek się znajdziemy, byśmy rzeczywiście mogli doświadczać przez wiarę Bożej Jego łaski o co modlimy się podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.