Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA SYNODALNA

30 stycznia 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

„Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię” (Jr 1,5) – te słowa, które w imieniu Boga mówi nam dzisiaj prorok Jeremiasz. Bóg, który z miłości powołał nas do istnienia i w swojej Opatrzności nieustannie obdarza wszystkim, czego potrzebujemy do zbawienia, posłał swojego Syna, aby zaświadczył o Jego miłości do człowieka. Obecność Chrystusa w naszym życiu jest dla nas nieocenionym darem. Otaczając dziś Jego ołtarz, otwórzmy swoje serca i przyjmijmy Go w darze słowa i Komunii Świętej, aby do nas nie odnosiły się słowa ewangelisty: „Dziwił się też ich niedowiarstwu”.

Na początku Mszy Św. przeprośmy Boga zwłaszcza za chwile zwątpienia w Chrystusa i Jego zbawczą moc.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiaj rozpoczyna się rozpoczyna się triduum modlitw w intencji matek przed Świętem Ofiarowania Pańskiego. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach, prosząc o potrzebne łaski dla naszych matek a dla zmarłych o radość wieczną.
 2. W tym tygodniu:
 3. W poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko.
 4. We wtorek rozpoczyna się miesiąc luty, poświęcony w tradycji Kościoła modlitwie za konających. Niech ta intencja towarzyszy naszej modlitwie, abyśmy zasłużyli w godzinie naszego konania na modlitewne wsparcie naszych bliźnich.
 5. We środę Święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Msze Św. w kościele Św. Kazimierza o 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 15.15 i 18.00; na Starym Cmentarzu o 6.30, 8.00, 17.00 i 18.00. Podczas Mszy Św. poświęcenie gromnic. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji o 6.30 Msza Św. w intencji Sióstr Zakonnych, pracujących na terenie naszej parafii. Składka w tym dniu przeznaczona jest na klasztory kontemplacyjne. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
 6. W I czwartek wspomnienie Św. Błażeja, bpa męczennika. Po Mszach Św. poświęcenie świec i błogosławieństwo gardła. O 17.00 adorację Najśw. Sakramentu poprowadzą członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Podczas adoracji okazja do Spowiedzi Św. przed I Piątkiem. O 18.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas ósmych.
 7. W I Piątek Msze Św. wotywne ku czci NSPJ o 6.00, 8.00, 17.00 dla dzieci i 18.00. Na Starym Cmentarzu o 17.00. Spowiedź Św. od 6.00 – 9.30 i po południu od 16.00.
 8. W I Sobotę wspomnienie Św. Agaty, dziewicy męczennicy. Po Mszach Św. błogosławieństwo chleba, wody i soli ku jej czci. Od 8.00 posługa sakramentalna chorym w domach. O 17.30 Pokutny Fatimski Różaniec rozpocznie comiesięczne nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. O 18.00 Msza Św. z rozważaniem fatimskim, procesja z figurą MB Fatimskiej i uczczenie relikwii świętych Dzieci Fatimskich.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 19.30 parafialny zespół synodalny wraz z młodzieżą zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu (szczegóły na afiszach).
 10. Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych i zapraszamy na Mszę Św. w dniu patronalnego Święta.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich ofiarodawców polecamy Bogu w codziennej modlitwie, szczególnie podczas środowej Nowenny.
 13. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. 1% naszego podatku możemy przekazać na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych, z którego można skorzystać i wesprzeć w ten sposób dzieła miłosierdzia prowadzone przez naszą diecezjalną Caritas.
 14. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Bolesław Essen i Józef Kowalski. Dobry Jezu…
 15. Posileni słowem i Ciałem Chrystusa, przyjmijmy Boże błogosławieństwo, aby wszystko, co przyniesie nowy tydzień przyczyniało się do Bożej chwały i naszego zbawienia.