Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

30 kwietnia 2023

Światowy Dzień Modlitw o Powołania

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Dzisiejsza, IV niedziela wielkanocna, zwana niedzielą Dobrego Pasterza, jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10,2), mówił Jezus do swoich słuchaczy a dziś kieruje te słowa do nas, zgromadzonych na Eucharystii. Mamy zatem sposobność, by prosić dobrego Boga i Pasterza owczarni Kościoła o kapłanów, którzy idąc Jego śladami, będą poprzez swoją służbę troszczyć się o Kościół, głosząc Słowo Boże i sprawując święte sakramenty. Dzisiaj naszą modlitwą i składanymi na tacę ofiarami wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Rozpoczynając udział w Eucharystii, przeprośmy Boga za nasze grzechy, zaniedbania dobrego i niewierności.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które odprawiamy w kościele Św. Kazimierza codziennie po Mszy Św. o 18.00 a na St. Cmentarzu o 18.00, natomiast w soboty i niedziele po Mszy Św. o 17.00.
 3. W tym tygodniu:
  1. W poniedziałek W poniedziałek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. O 19.00 w sali na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
  1. We wtorek We wtorek wspomnienie św. Atanazego, bpa i dra Kościoła. Dzień Flagi RP.
  1. We środę Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Jest to także święto narodowe, rocznica Konstytucji 3 Maja. Msze Św. w obydwu naszych kościołach według porządku niedzielnego. Po Mszy Św. wotywnej o 18.00 nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.
  1. W I czwartek wspomnienie Św. Floriana, patrona strażaków, hutników, kominiarzy i pracowników gospodarki komunalnej. O 17.00 adorację Najśw. Sakramentu poprowadzą członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Podczas adoracji Spowiedź św.
  1. W I Piątek Msze Św. wotywne ku czci NSPJ o 6.00, 8.00, 17.00 dla dzieci i 18.00. W kościele na Starym Cmentarzu o 17.00 a następnie nabożeństwo majowe. Spowiedź Św.: 6.00-9.30 i po południu od 16.00.
  1. W I Sobotę święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. Od 8.00 posługa sakramentalna chorym w domach. O 17.30 modlitwą różańcową rozpocznie się comiesięczne nabożeństwo fatimskie, na które złożą się następnie Msza Św. i procesja z figurą MB Fatimskiej. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.
  1. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu patronalnego święta.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii oraz za kolejną ofiarę na renowację polichromii naszego kościoła, zapewniając o codziennej modlitwie za ofiarodawców, zwłaszcza podczas Nowenmy w każdą środę.
 6. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Anna Fryczewska. Dobry Jezu…
 7. Niech błogosławieństwo Boże umocni naszą wiarę w to, że naszym przewodnikiem jest Jezus Chrystus, Dobry Pasterz, który po wzburzonych falach życia prowadzi nas do nieba.