Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

2 czerwca 2024

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Przychodzimy do świątyni, aby we wspólnocie uczcić dzień święty ustanowiony przez Boga dla dobra człowieka. W sposób szczególny w dniach Oktawy Bożego Ciała uwielbiajmy Boga za Jego obecność wśród nas w Sakramencie Eucharystii, w którym pozostał z nami pod postacią chleba i wina. Niech Jego obecność i słowo, które skieruje do nas, pomogą nam skonfrontować nasze życie z nauką Ewangelii. Prośmy przeto na początku Mszy Świętej, aby oczyścił nasze serca z grzechów, byśmy mogli godnie sprawować Najświętszą Ofiarę.

Informacje duszpasterskie

 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy Św. o 18.00 procesja eucharystyczna. Zapraszamy zwłaszcza dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.
 2. W tym tygodniu:
  1. W poniedziałek wspomnienie Św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników. O 19.00 w sali na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
  1. We środę wspomnienie Św. Bonifacego, bpa i męczennika. O 18.00 Wotywa i Nowenna ku czci MBNP oraz procesja eucharystyczna.
  1. W I czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. O 17.00 adorację Najśw. Sakramentu poprowadzą członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. O 18.00 Msza Św. i procesja eucharystyczna a następnie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz specjalne błogosławieństwo dzieci. Bardzo prosimy rodziców, aby przyprowadzili swoje dzieci na to błogosławieństwo.
  1. W I piątek Uroczystość Najśw. Serca PJ. O 18.00 Msza Św. i procesja eucharystyczna ku czci NSPJ. Serdecznie zapraszamy do udziału. Ten dzień z woli papieża, Św. Jana Pawła II. jest dniem modlitwy o świętość życia kapłańskiego. Bardzo prosimy o modlitwę w tym dniu za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Z racji uroczystości NSPJ nie obowiązuje w tym dniu abstynencja od pokarmów mięsnych.
  1. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka zaprasza na piknik rodzinny od 10.30-18.00 na placu przy bibliotece – ul. jagiellońska 61. Więcej informacji na stronie internetowej i plakacie.
  1. W przyszłą niedzielę tradycyjna procesja ku czci NSPJ na Rynek Sądecki z kościoła OO. Jezuitów po Mszy Św. o 16.00. Zapraszamy do udziału.
 3. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 4. Siostry Felicjanki, które prowadzą przedszkole, poszerzają swoją ofertę opieki nad dziećmi i otwierają nowy żłobek. Szczegóły na plakatach.
 5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii a także za ofiary na tacę w Boże Ciało na hospicja działające w diecezji i cele charytatywne. Dziękujemy PP. Ewie i Piotrowi Szczepankom, P. Barbarze Trojan oraz przedstawicielom Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej za przygotowanie w imieniu naszej parafii ołtarza na Rynku Sądeckim w Boże Ciało. Wszystkich dobrodziejów zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji, szczególnie podczas Nowenny w każdą środę.
 6. Do wieczności odeszły: †Anna Mordarska i † Zofia Górowska. Dobry Jezu…
 7. Posileni i umocnieni chlebem niebiańskim idźmy i nieśmy Chrystusa w naszych sercach do wszystkich miejsc i sytuacji, do których w rozpoczynającym się tygodniu zaprowadzą nas drogi naszego życia. Bądźmy żywą monstrancją, ukazującą Chrystusa, który gości w naszych sercach!