Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

26 maja 2024

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Przeżywana dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej jest liturgiczną celebracją prawdy wiary, którą Kościół wyznaje i żyje nią od początku swego istnienia: jest jeden Bóg w trzech równych sobie i jednocześnie różnych osobach. Czyniąc znak krzyża wypowiadamy słowa „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, przyzywając ze czcią Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Uczestnicząc we Mszy św., uczestniczymy w życiu samego Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Uczyńmy, co w naszej mocy, aby zaangażowaniem serca i godną postawą wyrazić swój szacunek wobec misterium, którego celebrację właśnie rozpoczynamy. Dzisiejsza uroczystość jest też okazją do dziękczynienia za sakramenty święte, które przyjmujemy w imię Trójcy Przenajświętszej a które umożliwiają nam udział w życiu Bożym.

Na początku Mszy Świętej, prośmy Boga w Trójcy Św. Jedynego, aby oczyścił nasze serca z grzechów i przygotował je na przyjęcie darów: Słowa Bożego i Eucharystii.

Informacje duszpasterskie

 1. Sprzeciw Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych.
 2. Dzisiaj otoczmy modlitwą nasze mamy z okazji ich święta, wypraszając błogosławieństwo żyjącym a zmarłym wieczną radość.
 3. W tym tygodniu:
  1. We środę wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej o 18.00 Wotywa i Nowenna ku czci MBNP, połączona z nabożeństwem majowym. O 19.00 w sali na plebanii spotkanie Grupy Biblijnej.
  1. We Czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze Św. w kościele Św. Kazimierza i w kościele na Starym Cmentarzu według porządku niedzielnego. Wspólna procesja do czterech ołtarzy na Rynku Sądeckim rozpocznie się Mszą Św. o 9.00 przy Bazylice Św. Małgorzaty. W Boże Ciało i przez całą Oktawę w kościele Św. Kazimierza po Mszy Św. o 18.00 procesja z Najświętszym Sakramentem. Niech nasz liczny udział w tych nabożeństwach będzie wyrazem naszej wiary w obecność Chrystusa wśród nas i uwielbieniem Boga za to, że pozostał z nami w Eucharystii. Bardzo prosimy, aby dzieci przedszkolne, z klas „0”, „I”, „II” oraz dzieci komunijne przychodziły do sypania kwiatów i dzwonienia. Składka w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne.
  1. W piątek święto Nawiedzenia NMP. O 17.00 Drogą Krzyżową rozpocznie się comiesięczne nabożeństwo o trzeźwość oraz uwolnienie od wszelkich zniewoleń duszy i ciała, na które złożą się następnie: Różaniec, Msza Św., nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i ostatnie nabożeństwo majowe; adoracja, modlitwa o uwolnienie i oddanie czci relikwiom świętych. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.
  1. W I sobotę wspomnienie św. Justyna męczennika. Posługa sakramentalna chorym w domach. Modlitwą różańcową o 17.30 rozpoczniemy nabożeństwo I-sobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP, na które złożą sie następnie Msza Św. z homilią i procesja z figurą MB Fatimskiej. Rozpoczyna się miesiąc czerwiec, poświęcony czci NSPJ. Codziennie po Mszy Św. o 18.00 Litania do NSPJ a na St. Cmentarzu po Mszy Św. o 6.30.
 4. Na prośbę Urzędu miasta informujemy, że drogą internetową lub w sposób tradycyjny, do 3. czerwca trwa nabór projektów budżetu obywatelskiego. Szczegóły na stronie internetowej.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby kościoła i parafii. Wszystkich darczyńców polecamy Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza na Nowennie we środę.
 7. Do wieczności odeszli: † Jerzy Brzeziński, † Bolesław Plata i † Emilia Wojtas-Janisz. Dobry Jezu…
 8. Ostatnim obrzędem Mszy Świętej jest błogosławieństwo, którego kapłan udziela, wzywając trzech osób boskich. Przyjmijmy je z głęboką wiarą w tajemnicę Trójcy Świętej i z nadzieją na pełne jej zrozumienie w rzeczywistości nieba.