Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

III NIEDZIELA ZWYKŁA

III NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

23. stycznia 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

„Ten dzień jest poświęcony Bogu waszemu, Panu. Nie bądźcie smutni i nie płaczcie! Nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest ostoją waszą” – usłyszymy dzisiaj w pierwszym czytaniu (por. Ne 8,9-10). Dzisiejsza liturgia zaprasza nas do radości, która rodzi się z faktu, że Chrystus zmartwychwstał i jest obecny pośród nas w swoim słowie i Eucharystii. Przeżywając dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka, wsłuchujmy się uważnie w słowo Chrystusa, abyśmy potem mogli iść i żyć tym słowem na co dzień.

Na początku Mszy Św. uznajmy przed Bogiem, że jesteśmy grzeszni i prośmy o przebaczenie.

Informacje duszpasterskie

 1. W tym tygodniu:
 2. W poniedziałek wspomnienie Św. Franciszka Salezego.
 3. We piątek święto nawrócenia Św. Pawła Apostoła, które kończy Tydzień Powszechnej Modlitwy o jedność chrześcijan.
 4. We środę wspomnienie ŚŚ. Tymoteusza i Tytusa. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
 5. We czwartek Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. O 16.45 na wspólne śpiewanie kolęd przy żłóbku w naszym kościele zaprasza Klub Inteligencji Katolickiej.
 6. W piątek wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu. O 17.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej rozpocznie się modlitewne czuwanie w intencji trzeźwości narodu i uwolnienia od wszelkich zniewoleń duszy i ciała, na które złożą się następnie Różaniec, Msza Św. z homilią, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, adoracja, uczczenie relikwii oraz modlitwa o uzdrowienie i błogosławieństwo. Zakończenie Apelem Jasnogórskim
 7. W sobotę święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, matki wszystkich kościołów w naszej diecezji.
 8. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Chorych na Trąd. W tym dniu rozpoczyna się triduum modlitw w intencji matek przed świętem MB Gromnicznej. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach. Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży – Sącz Boga – zaprasza na comiesięczną Mszę Św. dla młodych z cyklu „Światłość w Ciemności” o 19.30 w Parafii św.Heleny. Szczegóły na na fanpage’u i plakacie.
 9. Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych i zapraszamy na Mszę Św. w dniu patronalnego Święta.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców, polecamy Bogu codziennej modlitwie i Mszy św. wotywnej w każdą środę.
 12. Umocnieni udziałem w Eucharystii, która jest sakramentem miłości, idźmy w pokoju Chrystusa i z Jego błogosławieństwem, aby żyć na co dzień Jego słowem i dawać świadectwo, że Bóg istnieje i jest miłością.