Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA SYNODALNA

27 marca 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Przychodzimy na Eucharystię, podczas której Chrystus ponawia na ołtarzu w sposób sakramentalny swoją paschalną ofiarę, przez którą dokonało się nasze zbawienie. „W Chrystusie Bóg pojednał z sobą świat, nie poczytując ludziom ich grzechów” (2 Kor 5,19) – powie nam dzisiaj św. Paweł. Tę prawdę ukazuje przypowieść o synu marnotrawnym, obrazująca bezgraniczną i darmową miłość Ojca, którą Jezus objawia, zasiadając do stołu z celnikami i grzesznikami. Wszyscy możemy doświadczyć tej miłości, której źródło bije w sakramencie pokuty i pojednania.

Świadomi naszych grzechów i słabości, prośmy Boga o miłosierdzie i przebaczenie.

Informacje duszpasterskie

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu w kościele Św. Kazimierza o godz. 14.15 i 16.00 a na Starym Cmentarzu o 17.00. Droga Krzyżowa w piątek dla o 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, o 18.00 na Starym Cmentarzu. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na urządzenie ciemnicy i grobu Bożego. Za pobożny udział w nabożeństwach pasyjnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. KIK zaprasza do udziału w Drodze Krzyżowej na Chruślicach – dzisiaj o 16.30.
  1. W tym tygodniu:
 2. We środę Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy o 18.00.
 3. W I piątek wotywy o NSPJ o 6.00, 8.00 i 18.00 a na St. Cmentarzu o 17.00 a po niej Droga Krzyżowa. Spowiedź Św. od 6.00 – 9.30 i po południu od 16.00. Składka w tym dniu na misje św.
 4. W I sobotę ze względu na kongregację nie będzie wizyty u chorych, natomiast udamy  się do chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną w sobotę 9 kwietnia. W związku z tym prosimy o zgłoszenie do 7 kwietnia tych chorych, którzy nie przystępują co miesiąc do sakramentów św. a pragną to uczynić przed świętami. O 17.30 modlitwą różańcową rozpocznie się comiesięczne nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, o które MB prosiła podczas objawień w Fatimie. Złożą się na nie następnie Msza św. z homilią i procesja z figurą MB Fatimskiej. Zapraszamy do udziału. W tym dniu przypada 17 rocznica odejścia do Domu Ojca Św. Jana Pawła II. Jest to okazja do wdzięczności Bogu za Jego Pontyfikat. W sobotę do południa kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 19 30 parafialny zespół synodalny wraz z młodzieżą zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu (szczegóły na afiszach).
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz do nabywania baranków wielkanocnych i paschalików „Caritas”, z których dochód przeznaczony jest na pomoc ubogim.
  1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję Caritas „Paczka dla Ukrainy” i złożyli na ten cel ofiarę lub produkty stanowiące zawartość paczki serdecznie dziękujemy. Wszystkich darczyńców polecamy w codziennej modlitwie Bożej łaskawości, szczególnie podczas Nowenny w każdą środę.
  1. W ostatnim czasie odeszła do wieczności: Kunegunda Lachcik. Dobry Jezu…
  1. Dobiega końca nasze spotkanie z Bogiem na liturgii. Ramiona miłosiernego Ojca czekającego na powrót marnotrawnego syna, są wyciągnięte także do każdego z nas. Niech Jego błogosławieństwo towarzyszy nam w podejmowanym wysiłku nawrócenia i przemiany życia.