Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

20 marca 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

„Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie” (Łk 13,3) – przestrzega nas dzisiaj Jezus w Ewangelii. Powracające w Wielkim Poście na różne sposoby wezwanie do „nawrócenia” i do „wiary w Ewangelię” jest wezwaniem do podjęcia duchowego wysiłku, który zaowocuje przemianą życia. Nie można poddawać się lenistwu, by nie stać się nieurodzajnym drzewem, które wyjaławia ziemię i prowadzi do zatracenia swojej duszy. Ma to miejsce nie tylko wtedy, gdy czynimy zło, ale także gdy marnujemy sposobność do czynienia dobra. Prośmy zatem Chrystusa, aby pobudził nas do wysiłku w podejmowaniu walki z naszymi słabościami działania i rozpalał pragnienie czynienia dobra i dawania siebie innym z miłości.

Przeprośmy Boga za nasze grzechy a także za zmarnowane okazje do czynienia dobra.

Informacje duszpasterskie

 1. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale w niedzielę o 14.15 i 16.00; na St. Cmentarzu o 17.00, poprzedzona Drogą Krzyżową. Składka na Gorzkich Żalach, przeznaczona jest na urządzenie ciemnicy i grobu Bożego. Droga Krzyżowa w piątek o 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, o 18.00 na St. Cmentarzu. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na zaproponowaną przez Caritas naszej Diecezji akcję „Paczka dla Ukrainy” i złożyli na ten cel stosowną ofiarę. Osoby, które zdecydowały się przygotować zawartość takiej paczki prosimy o dostarczenie do kaplicy na plebanii przygotowanych produktów w poniedziałek do południa. Przygotowane paczki zostaną następnie przekazane do transportu na Ukrainę.
 4. W tym tygodniu:
 5. We wtorek o 18.00 uroczystość przyjęcia S. Bierzmowania, którego udzieli w tym roku Ks. Bp Stanisław Salaterski. Kandydatów prosimy, aby zgromadzili się 20 minut wcześniej przed kościołem. W związku z uroczystością Bierzmowania, modlitwa różańcowa rozpocznie się o 17.15.
 6. We środę Msza Św. wotywna i nowenna do MBNP o 18.00.
 7. We czwartek o 19.00 w sali na plebanii spotkanie Grupy Biblijnej.
 8. W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Ponieważ jest to ostatni piątek miesiąca nabożeństwo o trzeźwość oraz uwolnienie z wszelkich zniewoleń duszy i ciała rozpocznie się o 17.00 odmówieniem w łączności z Ojcem Św. Aktu Oddania Matce Bożej Rosji i Ukrainy. Następnie Droga Krzyżowa i Różaniec. O 18.15 uroczysta Msza Św., połączona z podjęciem duchowej adopcji dziecka poczętego. Po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwa o uzdrowienie. Deklaracje o podjęciu duchowej adopcji są wyłożone, można je zabrać i wypełnione złożyć podczas Mszy Św. Gorąco zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji, by w ten sposób pomóc w ratowaniu życia dzieci, których życie jest zagrożone, zanim się urodziły.
 9. W przyszłą niedzielę KIK zaprasza do udziału w Drodze Krzyżowej na Chruślicach o 16.30. Natomiast Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży – Sącz Boga – zaprasza na comiesięczną Mszę Św. dla młodych z cyklu „Światłość w Ciemności” o 19.30 w Parafii pw. Ducha Świętego u OO. Jezuitów w Rynku. Więcej informacji na fanpage’u i plakacie.
 10. W niedzielę 3 kwietnia Schola Dzieci Bożych organizuje kiermasz palm i ozdób świątecznych. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na zorganizowanie Oazy wakacyjnej. Serdecznie zapraszamy.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są już do nabycia Baranki Wielkanocne i paschaliki caritas, Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność CARITAS-u.
 12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich, wspierających modlitwą i ofiarą naszą świątynię i parafię polecamy w codziennej modlitwie Bogu i opiece Matki Najświętszej.
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Czesław Bulanda, Leopold Wajda i Stanisław Toczek. Dobry Jezu…
 14. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas na drodze naszego nawrócenia przez praktykowanie postu, modlitwy i jałmużny, byśmy odnowieni na duchu mogli przeżywać Misterium Paschalne.