Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

8 maja2022

Światowy Dzień Modlitw o Powołania

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Dzisiejsza niedziela, zwana niedzielą Dobrego Pasterza, jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10,2), mówił Jezus do swoich słuchaczy a dziś kieruje te słowa do nas, zgromadzonych na Eucharystii. Modlitwa o powołania to część naszej odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła, która nie może istnieć bez pasterzy, głoszących Słowo Boże i sprawujących sakramenty święte. Składane dziś ofiary na tacę przeznaczone są na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, które przygotowuje nowych pracowników winnicy Pana. Naszą modlitwą otoczmy także dzieci, które przystąpią w sobotę po raz pierwszy do Komunii Św. w naszym kościele. A teraz przeprośmy Boga za nasze grzechy, zaniedbania dobrego i niewierności.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiaj przypada 77 rocznica zakończenia II wojny światowej. Wdzięczni Bogu za naszą wolność polecajmy Bogu tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny i prośmy o dar pokoju dla Ukrainy.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w kościele Św. Kazimierza po Mszy Św. o 18.00 a na Starym Cmentarzu w dni powszednie o 18.00 a w soboty i niedziele po Mszy Św. o 17.00.
 4. W tym tygodniu:
  1. W poniedziałek Uroczystość Św. Stanisława Bpa Męczennika, Patrona Polski i naszej Diecezji.
  1. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  1. W piątek dzień I Spowiedzi dzieci klas II, ich rodziców i krewnych według ustalonego porządku.
  1. W sobotę święto Św. Macieja Apostoła. W naszej parafii uroczystość I Komunii Św. dzieci klas III.
  1. W przyszłą niedzielę o 12.15 uroczystość rocznicy I Komunii Św.
  1. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia a wśród nich Ks. Prałatowi Stanisławowi Czachorowi życzymy Bożego błogosławieństwa i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu patronalnego święta.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za duchowe i materialne wsparcie naszego kościoła i parafii. Wszystkich darczyńców polecamy Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza w każdą środę na Nowennie.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Beata Król i Barbara Kulpa. Dobry Jezu….
 8. Wpatrzeni w Chrystusa, Dobrego Pasterza, z odwagą podejmujmy nasze zadania i pamiętajmy w modlitwie, aby prosić naszego Pana o nowych pracowników w Jego owczarni. W tym duchu przyjmijmy Jego błogosławieństwo.