Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – BIBLIJNA

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA BIBLIJNA

1 maja 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

III Niedziela Wielkanocna, którą przeżywamy jako Niedzielę Biblijną, uświadamia nam, że Słowo Boże winno być fundamentem budowania naszego życia wiary, z którego każdy z nas zda sprawę u końca czasów, kiedy to Bóg „będzie sądził świat sprawiedliwie” (Ps 98,9).

Otwórzmy nasze serca na przyjęcie Chrystusa, który w swoim Słowie przynosi nam dobrą nowinę o zbawieniu i przychodzi do nas w Komunii Św., aby nas karmić swoim Ciałem i Krwią, byśmy nie ustali w drodze do wieczności.

Abyśmy z czystym sercem mogli słuchać słowa Bożego i złożyć tę Najświętszą Ofiarę, przeprośmy Boga za nasze grzechy i zaniedbania.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o 19 30 parafialny zespół synodalny wraz z młodzieżą zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu (szczegóły na afiszach).
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które odprawiamy w kościele Św. Kazimierza codziennie po Mszy Św. o 18.00 a na St. Cmentarzu o 18.00, natomiast w soboty i niedziele po Mszy Św. o 17.00.
 3. W tym tygodniu:
  1. W poniedziałek wspomnienie Św. Atanazego bpa i dra Kościoła. Dzień Flagi RP. O 19.00 w sali na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
  1. We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Jest to także święto narodowe, rocznica Konstytucji 3 Maja. Msze Św. w obydwu naszych kościołach według porządku niedzielnego. Z okazji święta narodowego o 10.30 w Bazylice Św. Małgorzaty Msza Św. w int. Ojczyzny, następnie obchody na Placu 3 – Maja i o 20.00 koncert chóru Katedry Wawelskiej.
  1. We środę wspomnienie Św. Floriana, patrona strażaków, hutników, kominiarzy i pracowników gospodarki komunalnej. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem majowym.
  1. W I Czwartek o 17.00 adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzą członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.
  1. W I Piątek święto Św. Filipa i Jakuba Apostołów. Wotywy o NSPJ o 6.00, 8.00, 17.00 dla dzieci i 18.00. Na St. Cmentarzu o 17.00 a po niej nabożeństwo majowe. Spowiedź Św.: 6.00-9.30 i po południu od 16.00.
  1. W I sobotę Posługa sakramentalna chorym w domach od 8.00. Pokutny Fatimski Różaniec o 17.30 rozpocznie comiesięczne nabożeństwo pierwszych sobót, którego życzyła sobie MB w Fatimie. Złożą się na nie następnie Msza Św., z rozważaniem fatimskim i procesja z figurą MB Fatimskiej. Gorąco zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.
  1. Przyszła niedziela – Dobrego Pasterza – jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W tym dniu przypada 77 rocznica zakończenia II wojny światowej. Uroczystość Św. Stanisława, Bpa Męczennika jest przeniesiona na poniedziałek, 9 maja.
  1. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia a wśród nich Księdzu Prałatowi Stanisławowi Czachorowi, życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu patronalnego święta.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na 5 letnie studia magisterskie z teologii, przeznaczone  dla osób świeckich i zakonnych, które służą pogłębieniu wiary a także przygotowują do nauczania religii w szkole. Od 8 października 2022 r. rozpoczną się 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli, posiadających przygotowanie pedagogiczne. dzięki czemu mogą uzyskać kompetencje potrzebne do nauczania religii w szkole.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich wspierających duchowo i materialnie nasz kościół i parafię polecamy Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza w każdą środę na Nowennie. – Adoracja.