Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

NIEDZIELA SYNODALNA

24 kwietnia 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Wraz z całym Kościołem obchodzimy dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Jego źródłem jest zbawcza Ofiara Krzyża, którą dopełnia tajemnica zmartwychwstania Jezusa. Ewangelia ukazuje spotkanie Chrystusa Zmartwychwstałego z apostołami, który udziela im paschalnego daru pokoju i władzy odpuszczania grzechów. Miłosierdzie Boże, objawione w Chrystusie, uobecnia się w każdej Mszy Św. i w sakramentach Kościoła, zwłaszcza poprzez Sakrament Pokuty. Prośmy Chrystusa, zwłaszcza w kontekście wojny na Ukrainie, o dar pokoju i miłosierdzia dla nas i całego świata. W kolejną niedzielę synodalną prosimy także o dobre owoce duchowe V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Za nasze grzechy, niewierności i zaniedbania w czynieniu dobra przeprośmy teraz Boga, wzywając nad nami Jego miłosierdzia.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiaj za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsze święto rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Prowadzona jest zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas diecezjalnej.
  1. Przypominamy, że w każdą niedzielę o 15.00 w Godzinie Miłosierdzia, odmawiamy w naszym kościele Koronkę do Miłosierdzia Bożego a w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej odprawiamy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  1. Dzisiaj o 15.00 w kościele na Starym Cmentarzu Msza Św. za zmarłych podopiecznych Sądeckiego Hospicjum.
  1. W tym tygodniu:
 2. W poniedziałek święto Św. Marka Ewangelisty.
 3. We wtorek uroczystość Św. Wojciecha Bpa i Męczennika głównego Patrona Polski.
 4. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek święto Św. Katarzyny ze Sieny, Patronki Europy. Jest to także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej. Drogą Krzyżową o 17.00 rozpocznie się comiesięczne nabożeństwo o trzeźwość naszego narodu oraz o uzdrowienie i uwolnienie od wszelkich zniewoleń duszy i ciała. Złożą się na nie następnie Różaniec, Msza Św., Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, adoracja i modlitwa o uzdrowienie. Zakończenie Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W sobotę rozpoczęcie nabożeństw majowych, które odprawiamy w kościele Św. Kazimierza po Mszy Św. o 18.00. Na St. Cmentarzu o 18.00 a w soboty i niedziele po Mszy Św. o 17.00.
 7. Przyszła niedziela obchodzona jest jako niedziela biblijna.
 8. W związku z planowanymi pracami konserwatorskimi zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu, poszukiwane są wszelkie fotografie pomników, ogólnych widoków cmentarza i kaplicy. Osoby, które mogą udostępnić takie zdjęcia proszone są o kontakt z Archiwum Narodowym przy ul. Jagiellońskiej 54.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby kościoła i parafii. Wszystkich ofiarodawców zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji, zwłaszcza podczas Mszy Św. wotywnej i Nowenny w każdą środę.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. Odeszli do wieczności: : Stanisław Szeliga i Barbara Galus. Dobry Jezu…
 12. Umocnieni uczestnictwem w Najświętszej Ofierze, idźmy w naszą codzienność i starajmy się świadczyć, że Bóg jest z nami poprzez spełnianie czynów miłości. Niech nas w tym umocni błogosławieństwo Boże, które teraz przyjmiemy.