Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

II NIEDZIELA ZWYKŁA

II NIEDZIELA ZWYKŁA

16 stycznia 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Zgromadzeni na Eucharystii ożywmy w sobie świadomość obecności Jezusa wśród nas nie tylko podczas obrzędów liturgicznych ale także w naszej codzienności, w trudnych i radosnych momentach naszego życia. Obecność Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej, o czym usłyszymy dziś w Ewangelii jest świadectwem, że nie są Mu obojętne zwykłe, ludzkie sprawy. Niech udział we Mszy Św. umocni nas w wierze, abyśmy dostrzegali cuda, które dokonują się również w naszym życiu. Otwórzmy więc teraz przed Panem stągwie naszych serc i prośmy o przemianę tego, co je wypełnia.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiaj po Mszy Św. o 15.15 koncert kolęd pod hasłem: „Zaśpiewajmy Jezusowi, zaśpiewajmy Dzięciątkowi”, organizowany przez działający w naszej parafii Chór Męski „Echo II”, który zakończy wspólne wykonanie Pastorałki Sądeckiej. Serdecznie zapraszamy. O 17.30 Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzą członkowie Sądeckiego Zakonu Świeckiego Karmelitów Bosych.
  1. W tym tygodniu:
 2. W poniedziałek wspomnienie Św. Antoniego, opata. Dzień Judaizmu w kościele katolickim w Polsce.
 3. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ta intencja będzie obecna także w naszych prywatnych modlitwach.
 4. We środę wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do udziału.
 5. We czwartek o 17.00 w sali na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas i Panów, szafarzy Komunii Św.
 6. W piątek wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy, męczennicy.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców, polecamy Bogu codziennej modlitwie i Mszy św. wotywnej w każdą środę.
 9. Odeszli do wieczności: Zbigniew Kutyba, Stefan Wójs, Barbara Koszyk. Dobry Jezu…
 10. Umocnieni udziałem w Eucharystii, która jest sakramentem miłości, zanieśmy ją innym, wykorzystując dary i charyzmaty, które od Boga otrzymaliśmy. Niech nas w tym umacnia Boże błogosławieństwo.